Stargate SG-1: The Alliance

Stargate SG-1: The Alliance

Aykut Göker
Aykut Göker 3.06.2010 - 12:31
Yıldız geçidinden geçmeye hazır mısın?
1994 yılında vizyona girdiğinde, bilimkurgu seven kesimin oldukça ilgisini çekmişti Stargate! Mısır tarihi uzmanı arkeolog Daniel Jackson’ın gizli bir geçit bulmasıyla başlayan film, ilerleyen sahnelerinde eşsiz bir deneyim yaşatıyordu. Öyle ki Albay O’Neil komutasındaki, bir grup askerle birlikte, bulmuş olduğu geçitten geçen Daniel Jackson, kendini Eski Mısır’a çok benzeyen bir gezegende bulur! Ancak burada karşılarına yarı Tanrı RA çıkar! Böylelikle soluksuz izlenen bir bilimkurgu – macera başlamış olur...

Böylesine güzel bir hikayeden daha fazla yararlanmanın yolunu arayan yapımcılar, Stargate SG-1 isminde dizi projesine giriştiler. Başarılı bir hikayeyi iyi kotararak diziye çeviren ekip, dünya çapında bir ilgi ile karşılaştı. Sanırım bu şöhret yapımcılara yetmemiş olacak ki, şimdi de tüm platformlar için oyununu çıkartıyorlar!

Açıl geçit açıl!

Öncelikle yapımcılar sıkı bir Single Player modu hazırlıyorlar. Özellikle senaryosunun muhteşem olacağı da belirtilen bilgiler arasında. Öyle ki senaryoda diziden de alıntılar olacak. Böylelikle oyunu oynayan izleyiciler, sık sık diziden birşeyler görebilecek yada bağlantılı hikayelerle karşılaşabilecekler. Hiç şüphesi bu durum oyuncuyu, atmosfere oldukça çekecektir.

Stargate SG-1 için bir de multiplayer modu hazırlanıyor. Aksiyon düzeyinin epey yüksek tutulacağı çoklu oyuncu modu, takım oyunu ile dengenin sağlanacağı bir bölüm olarak tanıtılıyor.

Yapımcıların oyunla ilgili bir başka deyişi de, yıllardır izlediğimiz TV filmlerinin en akıllı kısımlarından yararlanıldığı oldu. Anlaşılan, oyunumuzda etkileyici sahneler izleyeceğiz. Hatta bu sahnelerin tanıdık gelmesi de muhtemel. Öyle ki yapımcılar, bu söylemleriyle ilginç, ilginç olduğu kadar da akıllıca bir araştırmaya gitmişler. Umuyoruz bu çabaları sonuçsuz kalmaz da, bizde film tadında bir oyun oynarız.

Seslere bakıldığında, diziden tanıdığımız bir çok isimin Stargate SG-1’de seslendirmelere katıldığını görüyoruz. Bu kişilerin en başında MacGyver’dan da tanıdığımız Richard Dean Anderson geliyor. Bilindiği üzere Stargate SG-1’inde başrolündeki karakter olan, General Jack O’Neil’i yine Richard Dean seslendirecek. Bunlar dışında Dr. Daniel Jackson, yine dizideki Michael Shanks tarafından, Samantha Carter’da Amanda Tapping tarafından seslendirilirken, Walter Harriman’ı ise Gary Jones... seslendirecek. Anlayacağınız diziyle oldukça iç içe bir yapım bizi bekliyor olacak.

Grafiklere bakıldığında, görüntülerin detaylı hazırlandığını görmek oldukça güzel. Özellikle mekan tasarımları muhteşem görünüyor. Adeta başka bir gezegende olduğumuz hissine kapılıyoruz. Mimarileri gerçekten çok etkileyici yapmışlar. Resimlerden birinde tıpkı “Independence Day” filmindeki gibi büyük bir uzay aracı, şehrin üzerinde duruyor. Çok haşmetli görünen uzay aracını görünce, bir sonraki sahnenin ne olacağını çok merak ettim doğrusu. Ekran görüntülerinin çoğunun açık alanda olması, oyunun grafik motorunun iddialı olacağı anlamına geliyor diyebiliriz.

Ekim ayında Avrupa’nın bir çok ülkesinde piyasaya çıkması planlanan Stargate SG-1’de Co-Op modu da yer alacak! Böylelikle arkadaşlarımızla da Stargate’in heyecan verici dünyasına dahil olabileceğiz. Artık bize düşen beklemek. Umarız umutlarımız boşa çıkmaz. Oyuna dalıp gerçek hayatı unutmayın...
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 3.03.2021 02:21
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×