Starship Troopers

Starship Troopers

Can Sağlam
Can Sağlam 3.06.2010 - 12:31
Böcekler mi dünyayı istila ediyor?
Bilmem hatırlar mısınız, birkaç yıl önce uzaylıların(böcek diyelim) dünyayı istila edişini anlatan Starship Troopers adında bir film vizyona girmişti. İzleyenler bilir, aslında sıradan bir film olmasına karşın, garip bir şekilde kendini tekrar izlettirmeyi başarıyor ve insanı sıkmıyordu. Robert Heinlen’in kitabından esinlenilen filme, sahip olduğu konuyla bir oyun yapılması da oldukça uygundu. Bu vesileyle, 2 yıl sonra filmle aynı adı taşıyan bir strateji oyunu piyasaya sürüldü. Maalesef oyuncuların yüzünü pek güldüremeyen bu yapım, sıradan bir film oyununun ötesine geçemiyordu. Şimdi ise, Empire Interactive filmin hayranlarının isteklerini nihayet göz önüne aldı ve bir FPS yapmaya koyuldu.

Yaklaşık 1 yıldır oyunun üzerinde çalışan Empire Interactive, öyle bir grafik motoru geliştirmiş ki, 300’e yakın düşmanı aynı anda saldırırken görebilecek ve bu düşmanların her biri yapılan saldırıya karşı hareket edecek, kendilerini savunacaklar. Yayınlanan ekran görüntülerinden de görülebileceği üzere, Empire Interactive’in vaat ettiklerini oyunda görebileceğiz. Bu da demek oluyor ki, filmde izlediğimiz bir çok sahneyi bizde yaşayabileceğiz. Tabii, böyle büyük bir özellik, akıllara oyunun nasıl bir sistem isteyeceğini de getiriyor, ama merak etmeyin; Empire Interactive’in bu kadar uzun süre oyun üzerinde çalışması, grafik motorununun optimizasyonunun en iyi şekilde olması için çalışmasından.

Bugs sir, millions of them!

Filmden iki yıl sonrasını konu alan oyunda, bazen tek başınıza dünyayı kurtarmak için savaşacak, bazen de takım arkadaşlarınızla omuz omuza yüzlerce böceğe karşı koyacaksınız. Bu gibi durumlarda, komutanız altındaki askerlerinize emir verebileceksiniz. Bu emir sisteminin nasıl olacağı belli değil, oyunu beklememiz gerekecek. Empire Interactive, sadece devasa alanlarda yüzlerce böceğe karşı koymanın da bizi sıkabileceğini düşünerek, iç mekanlarda da savaşacağımızı ve bu mekanların arasında, laboratuarlar, terkedilmiş, ıssız mağaralar bulunacak.

Tahmin edebileceğiniz üzere, düşmanlarımız böcekler olunca kullanacağımız silahlarda buna uygun olarak oldukça gelişmiş, son teknoloji ürünleri(!) olacak. Filmde de askerlerin kullandığı bu silahların hepsini, oyunda da bizzat biz kullanabileceğiz. Standart silahımız Morita Mark 2, aynı özelliklere ek olarak birde granade launcher’a sahip olan Morita Mark 2- Granade ve geleceğin shotgun’ı olmaya aday Mobile Infantry Tactical Assault Shotgun oyun boyunca sıkça kullanacağımız silahlar olacak.

Come on apes, who wants to live forever?

Oyun boyunca, hayatlarına son vereceğimiz böcekler, sadece tek bir çeşit olmayacak. Mide bulandırıcı görünüşleriyle karşımıza çıkacak bu 19 farklı yaratık arasında, kanatlara sahip olanları, üzerinize zehir salabilecek olanları da bulunuyor. Görünüşe bakılırsa, bu böcekler bizi bir hayli uğraştıracak, umarım Empire Interactive zorluk seviyesini dengeli tutmayı başarabilir.

Starship Troopers multiplayer bölümünde de oyuncularını tatmin edeceğe benziyor. Açıklamaya göre, oyunda 3 co-op, 3 deathmatch ve 3 team deathmatch level’ı multiplayer olarak oynanmaya hazır bulunacak. 8 kişiye kadar kendi takımımızı kurabilecek ve deathmach’lerde takımımızı üst sıraya hep birlikte çıkarabileceğiz.
Benim en merak ettiğim, acaba Empire Interactive’in single player bölümlerini, multiplayer şeklinde de oynayabilecek miyiz?

Service guarentees citizenship

Sıradan bir film oyunu olmamasını bekeldiğimiz Starship Troopers, umarız oyuncuların elinde patlamaz. Piyasaya sürülmesine yaklaşık 2 hafta gibi bir süre kalan oyun, şimdiden filmin hayranları tarafından beklenmeye başladı bile. Bizde, oyun piyasaya sürüldükten kısa bir süre sonra incelemesiyle huzurlarınızda olacağız.
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 25.02.2021 00:02
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×