Steam 2020 Yaz İndirimleri ne zaman başlayacak?

Burak Bahar
Burak Bahar 30.05.2020 - 12:36
Gelen haberlere ve içerden alınan kaynaklara göre Steam 2020 Yaz İndirimlerinin ne zaman başlayacağı ortaya çıkmış oldu.

Steam Yaz İndirimi ve Steam Kış İndirimi, yılın en büyük iki indirimi olarak biliniyor. Steam’in özel satışlarına hazırlanmayı bir gelenek haline getiren oyuncular, yıl boyunca iki etkinliğin geleceği dönemleri ve firmalar arasında gerçekleşmesi elzem kıyasıya rekabeti iple çekiyor. Bu iki büyük indirim, oyun arkadaşlarınızı organize ederek bir şeyler satın almak için en verimli zamanlardır. 

Hangi oyunların ne kadar indirimle karşımıza çıkacağını, hangilerinin çok satacağını tahmin edemesek de kuşkusuz Steam 2020 Yaz İndirimi, Valve ve pek çok oyuncu için yılın en önemli anlarından birini temsil ediyor. Geçmişteki tatmin edici indirim dönemleri göz önüne alındığında bu sene de beklentilerin hem oyuncular hem de firmalar nazarında yükseldiğini görebiliyoruz.

Steam 2020 Yaz İndirimleri ne zaman başlayacak?

COVID-19 sebebiyle yaz döneminde vaktini evde geçirmeyi tercih edecek veya parasını dengeli değerlendirmek isteyecek oyuncu sayısının beklenenden çok daha fazla olacağını biliyoruz. Bununla doğru orantılı olarak yılın en büyük iki indiriminden biri olan Steam 2020 Yaz İndirimi fırsatlarının oyuncular tarafından es geçilmesi pek olası değil. Steam genelinde %95’e varan indirimlerin gerçekleştiği bu indirim günleri, oyuncuların kabarmış istek listelerini eritmelerine ve kütüphanelerini genişletmelerine imkân sağlıyor. Her yıl olduğu gibi bu yıl da özel istemci oyunları, koleksiyon kartları, profil arka planları ve ifadeler Steam 2020 Yaz İndirimi günlerinin vazgeçilmezleri arasında yer alıyor.

Valve, şirket politikaları gereği indirim tarihlerini kimse ile (Steamworks geliştiricileri dışında) önceden paylaşmıyor. Her sene gün anlamında tutarsızlığın hâkim olduğu indirim tarihleri, Bahar ve Sonbahar İndirimi de dahil ortalama 7 - 14 gün arasında sürüyor.

Steam 2020 Yaz İndirimleri ne zaman başlayacak?

Geçtiğimiz yıl yapılan Steam 2019 Yaz İndirimi 25 Haziran - 9 Temmuz arasında gerçekleşmişti. Yakın geçmişte Twitter üzerinden Steam Database ve Steam Status gibi projelerin arkasındaki Pavel Djundik tarafından açıklanan tarihler 25 Haziran - 9 Temmuz olarak karşımıza çıkmıştı. Çinli kaynaklar tarafından aktarıldığını söylediği indirim tarihleri için “Genellikle güvenilir, ancak tam olarak doğrulanmadı” dedikten sonra aynı gün içerisinde tarihlerin doğrulandığını belirtmişti. 

Söylediklerinin tamamı doğru. Bu yıl, geçen yılın takvimine uygun hareket edilecek. Yani Steam 2020 Yaz İndirimleri, 25 Haziran - 9 Temmuz arasında gerçekleşecek.

Yorumlar 9
MK Okuru
MK Okuru 22.10.2021 01:04
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 5.06.2020 15:28
Covid sürecinde bir dünya indirim geldi. Steamdb'den özellikle fiyatları takip ettim. Verdikleri indirimler eski indirimlerle ya aynıydı veya daha az indirim verdiler. Eskiden % 90 / % 95 indirim verdikleri zamanı bilirim.
Kalan Karakter : 300 Gönder
apsis61
apsis61 31.05.2020 17:16
bahar indirimi olmayacak sanırım
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 31.05.2020 11:29
İndirim, bedava oyun vs... gibi konularda epic, steam'i solladı geçti. Ha Steam platforumu kullanılabilirlik açısından epic'den kat kat daha iyi. Ona lafım yok. Ama indirim etmiyor ne yazık ki. Antik çağdan kalma oyunlara %70 - %80 indirim ettim diye hava atıyor. Oda 30 TL'lik oyunu 7 ettim diyor.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 31.05.2020 10:48
Ya mübarek 1 satırlık haberi 1 sayfaya yayarken hiç mi üşenmedin? :) O değilde ilk bahar indirimi 2 senedir güme gitti ya. Bence Covid-19 sürecinde indirimleri daha erkene çekmeleri mantıklı olurdu. Daha fazla oyuncuya daha fazla oyun oynama imkanı erken doğardı.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 31.05.2020 10:10
Pc yaşlandı artık oyun alamıyoruz düldüle. Ps 4 e devam:D
Kalan Karakter : 300 Gönder
Steam 2020 Yaz İndirimleri ne zaman başlayacak?

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×