Steam anlık oyuncu sayısında yeni rekor kırıldı

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 29.11.2021 - 11:28
Steam anlık oyuncu sayısında yeni bir rekor daha kırıldı. Yeni oyunlar ve indirim dönemlerinin bu rekordaki payının büyük olduğu düşünülüyor.

PC oyuncularının kalesi olarak tanımlayabileceğimiz Steam'de anlık oyuncu sayısında yeni bir rekor kırıldı. Pandemi süreci boyunca, insanların evlerine kapandığı bu dönemde oyuncu sayısında oldukça yüksek sayılara ulaşan Steam'de anlık oyuncu sayısındaki yükseliş de devam ediyor. PC platformunun vazgeçilmezi zirvedeki yerini korumaya devam ediyor.

Steam anlık kullanıcı sayısı 27 milyonu geçti

Steam gerek indirim dönemi gerekse de yoğun oyun çıkışı sebebiyle oyuncu sayısındaki artış devam ediyor. Bu dönemde anlık oyuncu sayısında yeni bir rekora daha imza atıldı. 26 Kasım tarihinde 27.182.165 oyuncu sayısına ulaşan Steam, bu sayı ile birlikte eski rekorunu da geride bırakmış oldu. Son rekor Şubat 2021 tarihinde kırılmış ve Steam anlık oyuncu sayısı 26 milyonu geçmişti.

Steam anlık oyuncu sayısında yeni rekor kırıldı

Rekorun kırıldığı anlarda en çok oynanan yapımların listesi de paylaşıldı. Listeye baktığımızda ilk sırada tabi ki Counter Strike: Global Offansive oyununu görüyoruz. Sonrasında DOTA 2, PUBG: Battlegrounds, Apex Legends ve New World gibi oyunlar geliyor. Steam indirim dönemleri, yeni oyunlar ile birlikte anlaşılan bu rekorlar ile karşımıza çıkmaya devam edecek.

Yorumlar 3
MK Okuru
MK Okuru 29.01.2022 01:24
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 29.11.2021 19:48
12 tane hesabıma aynı anda girince .....+ çoğu kişi de böyle yapınca doğaldır. Tekilde çok azdır gerçek rakam.
MK Okuru
MK Okuru 30.11.2021 10:39
Hı hı evet herkes senin gibi işsiz ya.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 29.11.2021 20:30
bırah bırah bırah sen bir milyon yediyüz elliiii
Kalan Karakter : 300 Gönder
Steam anlık oyuncu sayısında yeni rekor kırıldı

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×