Steam arama sonuçları şaşırttı: 'F.ck Epic Games Store'

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 19.02.2020 - 16:30
Steam'in Google arama sonuçlarına bakıldığında site açıklamasında rakibi olan Epic Games Store'a yapılan hakaret dikkat çekiyor.

Steam ve Epic Games Store arasındaki rekabet her geçen gün artmaya ve enteresan detaylar ile karşımıza çıkmaya devam ediyor. İşte bu haberlerden biriyle daha karşı karşıyayız. Çünkü Steam'in Google arama sonuçlarına bakıldığında, sitenin resmi açıklamasında rakibi olan Epic Games Store'a yapılan hakaret dikkat çekiyor.

Steam arama sonuçları şaşırttı: 'F..k Epic Games Store'

Google'da Steam Store olarak aratan birçok kullanıcı, site açıklamasına yer alan "F.ck Epic Games Store" ibaresi ile karşılaşmışlar. Google'da Steam Store diye aratınca çıkan bu sonucun nedeni ise henüz bilinmediği gibi Steam tarafından bu konuda bir açıklama da yapılmış değil. Yine de tahminler sitenin Google açıklama kısmının heklendiği yönünde.

Steam arama sonuçları şaşırttı: 'F.ck Epic Games Store'

Diğer taraftan Steam ile ilgili ülkemizde yapılan aramalarda ise böyle bir sonuç gözükmüyor. hem Steam olarak arattığımızda, hem de Steam Store olarak arattığımızda böyle bir sonuç ile karşılaşmadık. Muhtemelen İngilizce aramalarda anlık olarak bu tarz bir açıklama gözükmüş olabilir. Tabi olayın nedeni ile ilgili yapılacak bir açıklamayı da beklemeye başladık. Bu konudaki gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

Yorumlar 19
MK Okuru
MK Okuru 20.10.2021 16:01
Kalan Karakter : 300 Gönder
emc
emc 24.02.2020 21:35
Epic'den Bedava verilen oyunlar hariç satın aldığım oyunlar;
Control = 39 TL
Beyond Two Souls = 40 TL
Detroit Become Human = 20 TL
Journey =12.73 TL
Kingdom Come deliverance Royal paketi (zaten asıl oyun bedava verildi) = 24 TL
Trail Rising Gold Edition (60 TL indirim sayesinde) 23.60 TL

Steam'de zamanında fiyat avantajları olan bir firmaydı. Şimdi bu avantajını yitirdi. Türkiye'de dolarda malum, Detroit Become Human 20 TL'den daha ucuz ancak Crack'i çıkınca olur.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 20.02.2020 12:38
"Epic Games Amerikalı bir oyun şirketidir, Çinle ne alakası var" diyen arkadaşlara Epic Games'in %40'ının Tencent'e ait olduğunu, Tencent'in de bir Çin şirketi olduğunu biri anlatsın.
MK Okuru
MK Okuru 23.02.2020 01:06
16:53 evet ben anlattım ama yinede anlamazlar 2. kez başka biri anlatsın
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 22.02.2020 13:09
Steam asla geçilemeyecek mevcut düzende bu böyle devam edecek. Yeni bir teknoloji icat edilirse o zaman işler değişir... yeni bir teknoloji icat edilirsede hiç merak etmeyin Epic de batar çünkü her yaratıcı hareket öncesinde bir yıkımla başlar.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Bilgekhan
Bilgekhan 21.02.2020 00:30
Epic'e olan karalama gereksiz. Epic haftada en az 1 oyun veriyor ki en az bir yıldır böyle. Bunun haricinde Unreal Engine'ini söylemeye gerek yok oyun geliştiricileri için ki Unreal Store'da her ay 5-6'şar tane plugin bedava veriliyor. Sırf achievement'ı steam gibi değil ve aynı kütüphanede birleşmeyecek diye kudurmanın bir manası yok. Steam oyun geliştiricilerinin canına okuyor aldığı komisyon oranı olarak. Tek avantajı şu anda, steam'ın bu işi daha önceden yapmasıyla büyük bir kitle elde etmesi ve oyun geliştiricilerinin mecburen, oyuncularla buluşmak adına steam'da oyunlarını yayımlayarak daha geniş bir kitleye ulaşıp para kazanmak istemeleri. Bu işte en kârlı oyuncu çıktığı halde Epic'e edilmeyen hakaret, yaftalama kalmadı. Objektif bakılması gerek.
MK Okuru
MK Okuru 19.02.2020 17:30
Niye böyle fanatik insanlar anlayamıyorum bu rekabet güzel sonuçlar doğurur. Hem ayrıca valve biraz kendine çekidüzen versin yahu kaç yıldır oyun yapmıyor bak şimdi yavaş yavaş half life 3 e de ısındırıyor insanları valve.
MK Okuru
MK Okuru 20.02.2020 12:05
Arkadaş komple Çinli firma sanmış Epic'i. Epic Games amerikalı bir firmadır aslen. Sadece sonradan Çin'li tencent firması Epic'in %40'ını satın aldı. Böylece Epic'in eli rahatladı. Ama sadece %40 Çinli oldu.
MK Okuru
MK Okuru 20.02.2020 08:24
20.45 çinli mi?? Sen şakamısın arkadaş?
MK Okuru
MK Okuru 20.02.2020 00:21
Epic Games Amerika da kurulmuş bir oyun şirketidir. Çin ne alaka? Nasıl bir komplo teorisi bu Erol Mütercimler duysa gözünden yaş gelir.
MK Okuru
MK Okuru 19.02.2020 20:48
güzel kardeşim mesela rekabet etmek değil..amaç üzüm yemek değil bağcıyı dövmek
epic çinli bir firma...şimdi almanyası ingilteresi amerikası oyun sektörünü kaptırmak istermi?
istemez tabi...o yüzden bu kara propagandalar...güç ekseni doğuya kaymasın dünyanın kaymağını
hep biz yiyelim olayı bu...
Kalan Karakter : 300 Gönder
Steam arama sonuçları şaşırttı: 'F.ck Epic Games Store'

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×