Steam eşya satışlarından çılgınlar gibi para basıyormuş

Steam eşya satışlarından çılgınlar gibi para basıyormuş

Ahmet Özçilingir
Ahmet Özçilingir 19.04.2018 - 12:08
Firmaların mikro ödeme gelirleri giderek artıyor

Gün geçtikçe oyun firmalarının en büyük gelir kaynaklarından biri haline gelmeye başlayan mikro ödemeler ve loot box'lar zaman zaman oyuncuların tepkisini çekse de, büyük bir oyuncu kesimi de mikro ödemelere ve loot box'lara para harcamaya devam ediyor. Görünen o ki yıllar geçtikçe, oyuncuların mikro ödemelere ve loot box'lara yaptığı harcamalar, yapımcı firmaların yüzünü güldürecek kadar artış göstermiş durumda ve bu artış da devam edeceğe benziyor.

Steam eşya satışından yüksek miktarda gelir elde ediyor

Juniper Research, adlı araştırma şirketinin son yaptığı araştırmaya göre, 2022 yılında, oyunlarda bulunan, mikro ödemelerin, loot box'ların ve oyun içi ödeme yöntemlerinin sağladığı gelir, 50 milyon doları bulacak. Bu rakam 2017 yılında 30 milyon dolardı. Özellikle, kostümlere yapılan harcamaların oldukça yüksek olduğuna vurgu yapan araştırma şirketi Juniper; özellikle Valve ve Steam'in kazancının büyüklüğüne dikkat çekerek şöyle diyor; " Kostüm pazarı inanılmaz büyük, Steam'in dünya çapındaki üye sayısı 125 milyon ve  Steam'de 6 milyondan fazla eşya listelenmiş durumda. Steam bu mikro ödemelerden oldukça fazla para kazanıyor ve bu ödemelerin durdurulması konusunda da oldukça isteksiz olacağı kesin." 

Görünen o ki, önümüzdeki yıllarda mikro ödemelere harcanan para artarak devam edecek. Araştırma şirketinin yaptığı detaylı analize buradan göz atabilirsiniz.

Yorumlar 4
MK Okuru
MK Okuru 26.01.2021 00:12
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 19.04.2018 22:58
enayi denizinde yüzmek için suya ihtiyac yok
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 19.04.2018 20:13
Hadi rozet sistemi neyse yine mantıklı bir açıklaması var ve işe yarıyor ama sırf oyundaki eşyalar farklı renk görünsün diye para harcamak ne kadar doğru üstelik hiçbir etkisi yok? etkisi olsa alınabilir ama oyun içerisinde etkisi yok ?!
Kalan Karakter : 300 Gönder
etemelkuran
etemelkuran 19.04.2018 19:17
Üç kuruşluk çer çöp satıyorlar ve bu da gayrimenkul balonundan öte çiftlik bank olayı gibi. Ortada eline geçen şey üç kuruşluk silah skini. Loot box olayı kesinlikle yasaklanmalı, sen açtın en pahalı bıçak çıktı ben açtım sap çıktı olmaz.
Kalan Karakter : 300 Gönder
propontis
propontis 19.04.2018 17:47
Hollanda loot box'ları baladı ve şirketlere 8 hafta süre verdi. Sizin şu haberle yabancıların haberleri arasında daglar kadar fark var. Gelişmişlik başka bir şey...
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×