Steam için yeni bir rekor daha geldi

Steam için yeni bir rekor daha geldi

Furkan Güler
Furkan Güler 26.11.2017 - 15:49
Anlık oyuncu sayısı Hollanda'nın ülke nüfusunu geride bıraktı.

PC oyuncularının en çok tercih ettiği platform olan Steam, anlık oyuncu sayısında yeni bir rekor daha kırdı. Açıklanan son bilgilere göre geride bıraktığımız günlerde Steam, tam olarak 17,686,886 aktif oyuncu sayısına ulaşmayı başarmış. Hatırlayacağımız üzere Steam platformu geride bıraktığımız ay 16 milyon aktif oyuncu sayısı barajını geride bırakmıştı. Sadece bir ay içerisinde aktif oyuncu sayısının üzerine 1 milyon oyuncu daha ekleyen Steam, bakalım topluluğunu daha ne kadar büyütecek?

Valve ve Steam geliştiricileri durumdan oldukça memnun

Uzmanlara göre Steam'in bir anda bu kadar artış yakalamasının sebebi olarak Kara Cuma (Black Friday) indirimleri gösteriliyor. Yüzlerce oyunun bir anda büyük indirimlere girmesi, oyuncuların platforma akın etmelerini sağlamış. Diğer bir yandan Dota 2 ve Counter Strike: Global Offensive ve PUBG'nin de aktif oyuncu sayısına oldukça büyük bir katkı yaptığı söyleniyor. Son olarak aktif oyuncu sayısı Rainbow: Six Siege'in sahip olduğu topluluğun büyümesi de dikkatlerden kaçmadı. Ubisoft'un elinde günden güne büyüyen marka, yakın zamanda Counter Strike'a yetişebilir.

Yorumlar 4
MK Okuru
MK Okuru 3.03.2021 02:10
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 28.11.2017 15:44
Arkadaşlar yeni üye olmuş herhalde. Mevcut platformun eski platform ile alakası bile yok. Günümüz indirimlerin yok, arkadaşlıkların, o eski heyecan yok. Hediye göndermek için arkadaş eklemek lazım. Bu ne kadar saçma bir sistem. Bölge kilidini unutmadım! Hala aynı olan tek şey rus hileciler.
MK Okuru
MK Okuru 29.11.2017 16:51
söylediklerinde yanılıyorsun steam ın 10 sene önceki durumunuda biliyorum 5 sene öncesinide biliyorum bariz şekilde güvenlik arttırıldı herkes arkadaş listesine birilerini eklemek zorunda mı gizli hesaplar neden var o zaman ? hediye göndermek için arkadaş eklenmesi doğru bir karar öyle olmalı zaten.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 26.11.2017 19:36
2018 yılına inşallah 18 milyon barajınıda geçerek girecektir... GabeN reis iyi ki varsın!
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 26.11.2017 17:16
şu steam ülkeye ilaç gibi geldi denilebilir.oyunları lüks olmaktan çıkardı,fakirlikten cahil kalmış gençler oyunlarla bilinçlendi muhteşemsiniz.
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×