1/2

Steam Summer Sale'den nasıl fayda sağlarsınız

Buğra Baydar - Wimpmeat
Buğra Baydar - Wimpmeat 14.07.2013 - 13:55
Gözünüz kararıp aklınız bulanmasın sakın!
Steam'in her yıl düzenlediği ve muhteşem oyunların ciddi indirimlere sahip olduğu Steam Summer Sale 11 Temmuz itibari ile (zaman farkından dolayı bizde gün atlaması yaşandı) açıldı ve çılgınlık diye hitap edebilceğimiz durum tekrardan yaşandı. Peki bu indirimlerin arkasında yatan ne? Ve bundan en iyi nasıl fayda sağlarız? Gelin şimdi bunlara bir göz atalım.

Öncelikle bilmeniz gereken şey Steam'in yaptığı Summer Sale bir indirim değil, oyuncuları batırma taktiğidir.

Steam Summer Sale'den nasıl fayda sağlarsınız
'' Nasıl batırma taktiği? '' derseniz şöyle tarif edeyim; indirimi kaçıracağım abi hemen almam lazım diye hücum edersiniz ve alırsınız. Sonra oynamazsınız hatta aldığınıza pişman olursunuz. Bu böyledir onun için Summer Sale'de yapmanız gereken en önemli şey ''NEFSİNİZE HAKİM OLMANIZ!''

Steam Summer Sale'den nasıl fayda sağlarsınız
Summe Sale'de sadece istediğiniz oyunları almanız gerekir aksi takdirde paranızı boşa harcamış olursunuz ve Gabe Newell'ı (Yukarıdaki adam ve Steam'in kurucusu) zengin edersiniz. Öncelikle asla telaş yapmayın, oynamak istediğiniz ve gerçekten ihtiyacınızın olduğu oyunların listesini hazırlayın. Sonra her gün bu listedeki ürünlerin indirimlerini takip edin. Eğer oyun 2013 yılında çıktıysa maksimum %40 - %50 indirime girecektir. 2012 yılında çıktıysa +%50 indirime girer. (Bazen 2013 yılına ait oyunlarda +%50 indirime girebilir ama bu oyunlar neredeyse hiç satmayan, kötü oyunlardır dikkat edin!) Summer Sale döneminde oyun almayacağım, alamayacağım diye bir şey yoktur;  mutlaka alırsınız. Öncelikle oyunu alırken kendinize şunu sorun: '' Bu oyuna ne kadar ihtiyacım var? ''

Steam Summer Sale'den nasıl fayda sağlarsınız

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×