Steve Ballmer: "Xbox mı? Yeminle benim aklıma gelmişti!"

Tayfun Kumaş
Tayfun Kumaş 12.12.2013 - 17:13
Ballmer yine garip konuştu
Xbox One piyasadaki yerini aldı ama ilk Xbox'ın doğuş hikayesine ait ufak ayrıntılar anca gün yüzüne çıktı. Microsoft CEO'su Steve Ballmer, CNN ile yaptığı röportajda yılların birikintisi olarak ilk Xbox projesine dair düşüncelerini dile döktü.

''Orjinal Xbox benim kararımdı'' diyerek, öncesinde 6 ay boyunca Microsoft'un konsol pazarına yapacağı potansiyel bir sıçramanın araştırmasını yapmış. Sorumluluğa inanan biri olduğunu belirterek, Xbox ile karşılaştığı sorunlarla mücadele ederek sabırlı bir şekilde, sorumlulukları ile iyi bir noktaya gelebileceğine inandığını dile getirdi.

Steve Ballmer: "Xbox mı? Yeminle benim aklıma gelmişti!"
Microsoft Eğlence Cihazları bölümü başkanı Robbie Bach ise Microsoft'un daha önce içinde bulunmadığı bir alana Xbox ile girdiklerini ama mutlaka denemeleri gereken bir sektör olduğunu anladıklarını düşünerek bu yola çıktıklarını belirtti. Ardından ise dönemin stratejiler üzerine uzmanlaşmış olan Charles Fitzgerald: "Xbox için harcanmış milyarlar hakkında söylenebilirsiniz ancak bunu Sony ve diğer konsolların PC'lerinin ayağını kaydırmasına karşı yapılmış bir önlem olarak düşünürseniz o dönemde Windows PC'lerden gelen milyarlarla karşılaştırılınca, Xbox'a yatırım yanında ufak kalıyor" diyerek sözlerini noktaladı.

Bakalım ilerleyen günlere dair daha net ve daha ayrıntılı bir biçimde Xbox'ın yaradılış hikayesi'ne dair bir makale, belgesel gelecek mi? Şu an emekli olarak hayatına devam eden Bill Gates'in bu konu hakkındaki düşüncelerini daha çok merak ediyoruz.
Yorumlar 10
MK Okuru
MK Okuru 22.04.2021 16:15
Kalan Karakter : 300 Gönder
Steve Ballmer: "Xbox mı? Yeminle benim aklıma gelmişti!"

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×