Steve Jobs'ın yatı artık serbest

Steve Jobs'ın yatı artık serbest

Berkant Jeff Akarcan
Berkant Jeff Akarcan 25.12.2012 - 12:20
The Venus, Amsterdam kanallarına açılabilir
Cuma günü, Fransız tasarımcı Philippe Starck'ın alacağı olduğu iddiasının ardından Amsterdam'da, Hollanda hükümetinin el koyduğu, Steve Jobs'ın el konulan yatı, bugün tartışmanın çözülmesiyle serbest kaldı.

Steve Jobs'ın yatı artık serbest
Toplamda 105 Milyon Euro'ya mal olan, Steve Jobs'ın talihsiz kaybından sonra Jobs ailesine kalan yatı tasarlamak için 9 Milyon Euro alacağını iddia eden Starck'ın aksine Jobs ailesi tasarımcı ile tüm fiyatın %6'sı için anlaştığını söylemişti. Bu da 9 Milyon Euro değil, yaklaşık olarak 3 Milyon Euro daha az bir fiyata denk geliyor.

Fransız ajans AFP'nin geçtiği habere göreyse bugün, Jobs ailesinin bir banka hesabına taahhüt ücretini yatırmasından sonra süper yat, The Venus hükümet tarafından serbest bırakıldı.

Hesaba kaç para yatırıldığı açıklanmadı, ancak bu hafta Amsterdam'daki kötü hava şartlarından dolayı The Venus'ün ABD'ye götürülüp Jobs ailesine teslim edilmesi belirsiz bir tarihe ertelendi.
Yorumlar 5
MK Okuru
MK Okuru 28.01.2021 01:46
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×