Street Fighter 5 oyuncusunun geri dönüşü ağızları açık bıraktı

Street Fighter 5 oyuncusunun geri dönüşü ağızları açık bıraktı

Ahmet Özçilingir
Ahmet Özçilingir 30.04.2018 - 10:20
Bitti demeden bitmez

Twitch üzerinden yayınlanan bir Street Fighter 5 turnuvasında, turnuva oyuncusu, muhteşem bir geri dönüşe imza attı. Oyunda, Zeku karakteri ile oynayan oyuncu, maçın final raundunda Cammy karakteri ile oynayan rakibinden sağlam bir dayak yiyor. 

Tam her şey bitti derken


Zeku ile oynayan turnuva oyuncusu tam yolun sonundaki ışığı görmeye başlarken, muhteşem bir geri dönüşe imza atıyor. Sağlık barı tamamen boş durumdayken, maçı çevirmeyi başarıyor. Bu duruma oyuncular arasında "magic pixel" adı veriliyor. Maçın final raundunun başından itibaren rakibini ataklarını savunmakta oldukça zorlanan oyuncu, raundun bitimine 60 saniye kala beklediği fırsatı değerlendiriyor ve saldırıya geçiyor. Bu andan sonra rakibine ardı ardına darbeler indiren Street Fighter 5 oyuncusu, ardı ardına kombolar ile rakibinin enerjisini yüzde 10 seviyelerine indirtikten sonra, bir de süper kullanıyor ve maçı "magic pixel" durumundan çevirmeyi başarıyor. Zaman zaman, özellikle Street Fighter gibi dövüş oyunlarında bu tarz geri dönüşlere rastlayabiliyoruz. Her ne kadar 90'lardaki görkemli günlerindeki gibi olmasa da hala hatrı sayılır sayıda dövüş oyunu tutkunu var, ve tüm düyna çapında turnuvalar düzenlenmeye devam ediyor.

Yorumlar 4
MK Okuru
MK Okuru 26.10.2020 12:52
Kalan Karakter : 300 Gönder
ideefixe
ideefixe 30.04.2018 19:32
geri dönüş isteyen daigonun chun lee vs ken maçını izlesin.bunlar çakma asıl comeback bu. https://www.youtube.com/watch?v=B_t1qNMijEM
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 30.04.2018 13:06
bilerek yapıldığı çok belli oluyor
Spider_hip
Spider_hip 30.04.2018 14:41
Ya sanki bana da öyle geldi. Daha önce bir kaç pro dövüşü izlemiştim. Geri dönüşte görmüştüm ama böyle değildi. Çok daha hızlıydı. Öyle beklemeleri yoktu.
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×