Street Fighter EX'in yapımcısından yeni dövüş oyunu geliyor

Street Fighter EX'in yapımcısından yeni dövüş oyunu geliyor

Furkan Güler
Furkan Güler 20.07.2017 - 11:11
Eski dövüş oyunlarını özleyen oyuncular için yeni bir EX oyunu yolda olabilir.
PlayStation 2 döneminde sükse yapan Street Fighter EX serisinin geliştirici Arika, yeni dövüş oyunlarını görücüye çıkardı. Dövüş oyunlarının en büyük turnuvası EVO 2017 kapsamında gösterilen oyunda, eski EX oyunlarında yer alan karakterleri görebiliyoruz.

Örnek olarak Street Fighter EX'te yer alan Hokuto, yeni oyunda Shirase adıyla karşımıza çıkacak. Diğer bir yandan Skullomania, Garuda, Darun Mister ve Kairi gibi eski karakterler ile yeniden oynayabileceğiz.


Dövüş oyunlarının dünya genelinde en çok oynandığı dönemde çıkış yapan Street Fighter EX markası, aslında bildiğimiz Street Fighter'ın yan hikayelerini içeriyordu. Yeni çıkan oyunun aynı temaya mı sahip olacağı, yoksa farklı bir temaya mı sahip olacağı şimdilik belli değil. Bu arada yeni oyunun PlayStation 4 platformlarına özel olduğunu belirtelim. Sene sonunda betası gerçekleştirilecek oyun, 2018 yılında Doğu ile aynı anda Batı'da da çıkış yapacak.

18 yılın ardından yeni bir EX oyunu görmek eski oyuncuları mutlaka heyecanlandıracaktır. PlayStation 2 ve Arcade makinaların en çok oynana dövüş oyunlarından birisi olan Street Fighter EX, hızlı ve göze çarpan oynanış yapısı sayesinde yeni nesil oyuncuları kesinlikle tatmin edecektir.
Yorumlar 6
MK Okuru
MK Okuru 6.03.2021 11:25
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 23.07.2017 19:32
Dövüş oyunları en çok ps2 dönemindemi patlama yaptı? Sen arcade makineler zamanını bilmiyorsun galiba evlat mortal kombat için emekli kuyruğu gibi sıra vardı jetonluda merdivenlerde bile sıra vardı ne patlamaydı sen patlama görmemişsin street fighter 2 world worrior u demiyorum bile
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 20.07.2017 22:58
Street Fighter ex 3 en iyisi sanırım sen street fighteri tam anlamıyla oynamadım. Ama bunda Ryu ken yok malesef xbox one neden üretildi onu anlamadım ne işe yarar bu konsol sus için çıktı oyun yok bu ne ya
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 20.07.2017 18:28
vallaha king of fighters dan sonra bir efsane daha yeniden doğuyor bayıldım
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 20.07.2017 18:27
ex 3 cok kötüydü fakat 1 vve 2 ye harcadığım jetonun hesabı yok vallaha heycanlandım
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 20.07.2017 14:22
Ps2 dönemi mi? Ps2'de sadece Ex3 vardı ve en kötüsüydü. Ex serisi asıl olarak Ps1 dönemi iyiydi. Özellikle Ex2 Plus.
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×