Streets of Moscow

Hasan Uğur Nayır
Hasan Uğur Nayır 3.06.2010 - 12:31
Flash tabanlı Moskova yarışları!
Platformlar PC
Streets of Moscow
  • Yapımcı - Yayıncı Gaijin Entertainment - 1C
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Yarış,Yarış
  • Sistem Gereksinimleri
Merlin Puanı 43
Artılar İnternet radyo, düşük sistem gereksinimleri
Eksiler Buraya yetmeyecek kadar çok
Yazıya nasıl başlasam diye, PC başında debelenip durdum. Aslında içeriği dolu bir oyun olsa, direk en baştan yazıya bir atak yapıp, çıkarım; ama yok, olmayınca olmuyor. Bunun en büyük sebebi Street of Moscow! İllegal sokak yarışları, güzelliğiyle ünlü Rus kızları, hızlı araçlar var diye, oyuna dalınca umutlarımın tükenişi bir oldu. Oyunu, bir süre önce piyasaya sürülen X-Blades’in yapımcısı Gaijin geliştirmiş, ama nasıl geliştirdi orası meçhul.

Moskova yolları taşlı, geliyor sarı saçlı

Street of Moscow’da heyecanlı sokak yarışlarına girmek istiyorsunuz, ancak oyunun genel yapısı gereği bu isteğinizden vazgeçebilirsiniz. İlk olarak yapımın Flash tabanlı grafikleri dikkat çekiyor. Çevredeki binalar, arabalar, hatta karakterler bile ışıl ışıl parlıyor. Bazı binalar ise resmen som altından yapılmış gibiler. Sarı ışıkları göze çarpıyor. Oyunda aracınızın aynaya ihtiyacı yok. Önünüzdeki araçlara bakıp, onların yansımalarından sağdan, soldan gelenleri görebilirsiniz (O kadar parlaklar!). Farların ve sokak lambalarının ışıkları, hatta yoldaki yansıma bile bundan nasibini almışlar. Modellemeleri bir gecede yapmışlar sanırım. Bu yüzden oyunun öğretici bir yanı da var. Modellemelerde bazı ayrıntılar geometri dersi veriyor. Tramvayların yuvarlak tekerlekleri, beşgen olmuş. Efektleri ayrı bir köşeye koydum. Araçtaki Nitro’yu kullandığımda çıkan efekt var ki, dillere destan.

Streets of Moscow
"Street of Moscow'da modellemelerdeki bazı ayrıntılar geometriyi yeniden öğretiyor."

İlk Midtown Madness ile yarışan grafiklere, seslerde kardeş olarak ayak uyduruyor. Genel olarak vasatın altındaki ses efektlerine nazaran, oyunun artısı radyo var. Genel olarak yapım için seçilen bazı şarkılar güzel, ama en iyi özellik oyun içinde İnternet radyo dinlenebilmesi. İnternet üstünden yayın yapan bazı radyolar, listede yer alıyor. İsterseniz siz kendiniz de link ekleyebiliyorsunuz. Yavan müzikler yerine radyoda çalan bir Pantera parçası harika oluyor.

Nerde benim arabam?

Yapımda bize yarış teklifleri mail aracılığıyla geliyor veya haritada işaretli olan yere gittiğimizde de bir yarışa katılabiliyoruz. Bunların sonucunda belli paralar kazanıyoruz. Bu paralarla aracımızı daha da geliştirebiliyoruz. Dış görünüşü, rengi, performansı üstünde değişikler yapabiliriz. Artı sürücünün de yetenekleri gelişiyor, ama Street of Moscow yüzüne ne yapsak da nafile. Moskova’nın bir kısmı tamamen modellenip oyuna aktarılmış. Gerçek Moskova sokaklarında yarışıyoruz. Tabii ki, şehir sokakları boş değil. Akan bir trafik ve yayalar var. Trafikte hepsi bir grup olarak giden arabalar, yoğun yağan yağmura aldırmadan güneşli hava hesabıyla şortla veya mini etekle dolaşan kadınlar gibi ilginç enstantaneleri görebilirsiniz.

Streets of Moscow
"Yapım içindeki bazı binalar som altından yapılma veya altın kaplama!"

Yirmi sekizden fazla spor araba oyunda yer alıyor. Arabanın sürüşü de bir garip. Keskin virajları, yüksek hızlarda dönebilirsiniz. Bazen düz yolda giderken, aracınız anormal bir şekilde sağ veya sola yalpalıyor. Garip bir sürüş fiziği var. Fizik demişken, çarptığımız araçlar parçalanıyor, hasar alıyorlar. Yapımcılar sağ olsunlar bunu da eksik etmemişler.

Single player harici bir de oynayacak adam bulursanız multiplayer da var. Ancak multiplayer’ı yapımcılar bile oynamıyordur. Oyuna girmeden önce, açılan menüden Real Traffic ve Aircars modlarından birini seçebilirsiniz. Ancak bu modların da pek bir işe yaradığı yok. Bilinmesi gerekmeyen bir hikayesi de olan Street of Moscow vasatın altında bir oyun. Düşük kalite ara sinematikleriyle de göz dolduruyor! Düşük sistem istemesi ve İnternet radyo özelliği tek artısı sayılır.
Yorumlar 1
MK Okuru
MK Okuru 31.07.2021 09:56
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 13.07.2021 16:24
Abi link atar mısın yaklaşık 1 haftadır küçüklüğümün oyunu olan Street of Moscow'u arıyorum bana yardımcı olursan çok sevinirim
Kalan Karakter : 300 Gönder
Streets of Moscow

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×