Strike Force Bowling

Merlin'in Kazanı
Merlin'in Kazanı 3.06.2010 - 12:31
Bir top ve on kukadan oluşan bir oyundan neler beklersiniz ?
Platformlar PlayStation 2
Strike Force Bowling
  • Yapımcı - Yayıncı LAB Rats - Crave
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Spor
Merlin Puanı 53
Artılar Fizik motoru sayesinde kukalar çok gerçekçi tepkiler veriyor.
Eksiler Bowling meraklılarına beklediklerini veremiyor. Kötü animasyonlar, gereksiz mekanlar.

Ahh dün gibi hatırlarım lise yıllarıydı hafta sonları kendimize yepyeni bir eğlence bulmuştuk. Cuma günleri çıkış zilinin çalmasıyla birlikte kendimizi Bowling salonuna atardık. Ne kuralları bilirdik ne de atış tekniklerini. Kukaları devirmek bir yana dursun, topu yanlardaki rampalara düşürmemek için büyük gayret gösterirdik. Amacımız iyi oynamak değil, arkadaşlarla birlikte hoş vakit geçirmekti. Yıllar geçti, ne o eski arkadaşlar kaldı, ne de Bowling oyunundan eski tadı alır olduk. Geçenlerde çıkan “Strike Force Bowling” ilgimi çekti, o eski günleri yad etmek için aldım…

Unutulmuş birer birer eski dostlar, eski dostlar.

Kural ve oynanış bakımından Bowling, basit bir oyun aslında. Kendinize uygun topu seçip kukaları devirmek üzere sıra ile atıyorsunuz. Bu oyunu dijital ortama aktaracak olan yapımcılara fazla bir iş düşmemesine rağmen, onlar bunu şiddetle reddedip bir Bowling oyununda gerekli gereksiz ne kadar durum varsa oyuna dahil etmeyi uygun görmüşler. İnsanlık tarihinin en yaratıcı oyunu olan “mini golf”ün mekan tasarımcılarına özenmiş olacaklar ki, bowling gibi sadece kendine has salonlarda oynanan bir oyunu alıp, dağ taş demeden bir çok yere monte etmeyi başarmışlar. Elinizi vicdanınıza koyup söyleyin hanginiz ormanda, çölde ya da orta çağdan kalma bir kalede bowling oynamak istersiniz ki…?

Şahsen bir bowling oyunu yapacak olsam ya da yapımında bulunsam, gerçeğe yakın olması için büyük gayret gösteririm; fakat bu oyunda gördüğünüz mekanlardan sadece bir tanesi gerçek (yani Bowling salonu) diğerleri ise hayalde sınır tanımayacak kadar abuk sabuk mekanlar. Oyuncular arasında ise iskeletler, kuklalar ve bir yığın enteresan karakterler de görmek mümkün. Bu kadar çeşitlilik arasında oyun çeşitliliği olmasa olmaz tabi ki. Oyuna alışmak için yapabileceğiniz alıştırma bölümleri olduğu gibi standart turnuva modu da mevcut. Hatta skin mode ve Golf mode gibi son derece enteresan oyun modları da yok değil.

Ne bir selam ne bir haber eski dostlar, eski dostlar…

Bu kadar vasat bir oyunun kendinden beklenmeyecek kadar iyi bir fizik motoru olduğunu söylemek zorundayım. Özellikle devrilen kukaların verdiği tepkiler çok gerçekçi ve hiçbiri diğerini tekrarlamıyor. Enteresan bölümlerin birinde kuka yerine minik heykelcikler var. Heykellerin kukalardan (hatta kimi toplardan) daha ağır olmasından dolayı, darbelere verdikleri tepkiler de farklı oluyor. Grafiklere seslere söylenecek fazla söz yok ne iyi ne de kötü.

Yine en başa dönmek gerekirse, eski dostlarımla bol eğlenceli maçlarımızı yad etmek üzere denediğim bu oyun, bana bir şeyi daha ispat etmiş oldu. Bowling, Bowling salonunda oynanır...

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 25.09.2021 03:21
Kalan Karakter : 300 Gönder
Strike Force Bowling

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×