Strong Bad: Episode 1

Tunay Şahin
Tunay Şahin 3.06.2010 - 12:31
Sam&Max'ten sonra komik bir seriye daha merhaba deyin!
Platformlar PC
Strong Bad: Episode 1
  • Yapımcı - Yayıncı Telltale Games - Telltale Games
  • Çoklu Oyuncu: Yok
  • Oyun Türü: Macera,Macera
  • Sistem Gereksinimleri
Merlin Puanı 65
Artılar Düşük sistem gereksinimleri, eğlenceli ve komik yapısı
Eksiler Bir süre sonra sıkabiliyor
LucasArts’ın bir zamanlar çıkardığı ve efsane olan macera oyunlarını, birçok eski oyuncu iyi bilir. Aslında sadece eskiler değil, yeniler de ismini duymuştur. Bu yapımlar arasında çılgın dedektifler olan Sam ve Max de vardı. Bir köpek ve tavşanın, ilginç ve komik maceraları bir hayli beğenilmişti. Eğlenceli yapımın seneler sonra devamı gelecek diye beklenirken, daha sonra iptal edildi. Ancak müjdeli haber Telltale Games’ten geldi, çünkü onlar çılgın dedektiflerin yeni maceralarını yapacaktı. Sam&Max direk bir oyun olarak değil, dizi şeklinde bölüm bölüm yapıldı ve bir hayli tuttu. İki sezon boyunca Sam ve Max’in komik ve eğlenceli maceralarını oynadık. Telltale Games şimdilik Sam ve Max’e ara verdi, ancak yeni bir seri projeye girişti ve ilk meyvesini de verdi.

Kahkaha gene ön planda!

Tam adı Strong Bad's Cool Game for Attractive People (SBCG4AP) yeni seri, aslında Homestar Runner adında web tabanlı flash animasyon çizgi seriye dayanıyor. Yönettiğimiz karakter de Homestar Runner’ın başkarakteri Strong Bad. Aynı Sam ve Max gibi basit bir ara birime sahip yapım, yine eğlenceli bir yapıya sahip. SBCG4AP, Point-Click tarzda oynanıyor, genel olarak yapmamız gereken etrafı incelemek, diğer karakterlerle diyaloglara girmek ve önümüze çıkan yılanları dövüp puan kazanmaktan ibaret. Bazı zamanlar yapım içinde ufak mini oyunlar da çıkabiliyor. Diyaloglar yine iğnelemeli, eğlenceli ve esprili içerikten oluşuyor. Söz gelimi diyaloga girdiğiniz bir başka karakterle konuşmalarda ince dokundurmalar ve güldürücü ince espriler dikkat çekiyor. Ana karakterimiz yani Strong Bad zaten bir hayli komik, ama işin ilginci istersek nazik veya kaba olabiliyor. Çözülmesi gereken belli durumlarda yeri geldiğinde nazik veya kaba olmak gerekiyor.

Yapımın grafikleri Telltale’e ait olan ve daha önce Sam&Max serisinde kullanılan Telltale Tool motoruyla geliştirilmiş. Firmaya ait olan bu 3D Engine, SBCG4AP’ye aynı Sam&Max’teki gibi çizgi film havasında bir görsellik veriyor. Grafikler renkli ve eğlenceli havayı ekrana iyi yansıtabiliyor, zaten bir açıdan bakıldığında Sam&Max’i andırıyor. Grafikler komik havayı verse de, belli açılardan artık eski bir görsellik sunduğu da belli oluyor. Yapım içindeki seslendirmeler genel olarak iyi sayılır.

İlginç içerik

SBCG4AP aslında ilk bölüm olarak bir alıştırma bölümü sayılabilir. Karakterler ve içerik oyuncuya gösteriliyor, daha çok bir tanışma yeni seriden merhaba havasında bir yapı var. Her ne kadar komik ve eğlenceli bir oynanışı olsa da, bir süre sonra yapım ufaktan sıkıcı bir hale bürünüyor. SBCG4AP ileriki bölümlerinde biraz daha rayına oturacaktır. Yapısı Sam & Max gibi eğlenceli, grafikleri oldukça şirin. Ancak bir takım eksiklikler var, ikinci bölümde daha iyi olacaktır. Düşük sistem gereksinimleri ve akıcı çalışmasıyla, komik bir macera oyunu isteyenler için de güzel bir alternatif olarak duruyor.
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 2.10.2022 13:43
Kalan Karakter : 300 Gönder
Strong Bad: Episode 1

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×