1/5

Şu oyunların da filmleri olsa

Arda Gündüz
Arda Gündüz 3.06.2010 - 12:31
Bir gün onların da filmleri hazırlanabilir, ama oyunlar kadar etkili olur mu bilinmez
Bilgisayar oyunlarının filmlerinin yapılması artık alışılagelmiş bir durum oldu. Yapımcılar için çok önemli bir feyz kaynağı olan oyunlar, konuları itibariyle de filmler için iyi bir zemin oluşturuyor. Tahmin edebileceğiniz gibi bunun hem avantajları, hem de dezavantajları olabiliyor. Bazı yapımlar, fiyaskoya dönüşebiliyor ve bu aslında bir bakıma konseptin kendisini de yaralayabiliyor. Başarıyla kotarılmış filmler ise, hem kendi hasılatını yüksek tutuyor, hem de konsepte katkıda bulunup diğer oyunlar için de garanti sağlamış oluyor.

Bugüne kadar oyunlardan birçok film yapıldı ve hala da yapılmaya devam ediliyor. Kimi çok başarılı oldu, kimi pek fazla dikiş tutturamadı. Bazıları da iyi başladıkları bu yolculukta zamanla düşüşe geçtiler. Biz de kendimizce, iyi bir şekilde kurgulandığında başarı sağlayabilecek yapımlara değinmeye çalıştık. Arada mutlaka unuttuklarımız vardır. Siz de yorumlarınızla kendi eklemelerinizi yapıp, bir nevi yazıya katkıda bulunabilirsiniz. İşte herhangi bir sıralama yapmadan seçtiklerimiz. Filmlere kendimizce isimler vermeyi de ihmal etmedik...

Şu oyunların da filmleri olsa


HALF-LIFE - YARI ÖMÜR

Ana karakterimiz Gordon Freeman. Kendisi Black Mesa laboratuarlarında bir mühendistir. Yapılan bir deneydeki aksaklıktan dolayı Xen isimli gezegene ait yaratıklar, laboratuara ve hatta bütün dünyaya ışınlanmıştır. Mücadelemiz sadece yaratıklara karşı değil, devlet tarafından laboratuardaki delilleri temizlemek üzere görevlendirilen askerlere karşı da olacaktır. Film çekilirken hem yaratıklar, hem de bu askerlerle olan kapışmalar güzel şekilde harmanlandığında, ortaya çok iyi bir aksiyon çıkabilir. Half-Life 2'deki Combine askerlerini de unutmamak lazım. Yardımcı karakterler olarak Alyx ve Eli kullanılabilir. Half-Life ve Half-life 2'nin arasını oluşturabilecek bir senaryo ile görsel efektleri yüksek bir aksiyon filmi hiç de fena olmayacaktır.
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×