1/3

Süper Kahramanlar Şahlanıyor

Tunay Şahin
Tunay Şahin 3.06.2010 - 12:31
Normal bir insandan çok daha fazlası...
INFAMOUS

Platform: PS3
Yayıncı: Sony CEA
Yapımcı: Sucker Punch
Tür: Aksiyon
Çıkış Tarihi: Mart 2009

Bu da Darth Sidius’un gizli çırağı

Sly Cooper’ın yaratıcısı Sucker Punch geri döndü. PS2 için geliştirdikleri Sly serisi henüz unutulmamışken, Infamous için çalışmaya başladılar. Yeni nesil konsol PlayStation 3 için geliştirdikleri yapım, adeta Sucker Punch güvencesiyle hazırlanıyor. Yeni projede özel güçleri olan Cole isimli bir adamı kontrol ediyoruz. Elektrik tabanlı süper güçlere sahip olan Cole, tamamen hayal ürünü bir şehir olarak tasarlanan Empire City’nin sokaklarında düşmanlarıyla yüzleşiyor. Açık uçlu bir şehir yarattığının altını çizen yapımcılar, etkileşime girilebilecek birçok şeyin Empire’da bizi beklediğini söylüyor. Kararların diğer oyunlardakinin aksine kullanıcıya bırakıldığını belirten yetkililer, her önümüze gelene saldırmamıza gerek olmadığını vurguluyor. Yapımın Oyun Direktörü Nate Fox, “Biz oyunda bir tür ‘suç ekosistemi’ oluşsun istedik.” diyor, senaryo bölümlerinden bahsederken.

Süper Kahramanlar Şahlanıyor

“En önemli şey, iyi bir süper kahraman yaratıp, onu mantıklı özel güçlerle donatmak. Eğer kahramanımız ustura gibi pençelere sahipse ve önüne çıkan tahta duvarları kesip parçalayamıyorsa, oyunculara bu durum pek inandırıcı gelmeyecektir” diyor Fox, Wolverine’e gönderme yaparak. Benzeri bir problemle karşılaşmak istemeyen yapımcılar, bu sebeple Cole’un süper güçlerini elektrik tabanlı olarak tasarlamış. Böylesini oyuna aktarmanın daha mantıklı olduğunu düşünen ekip, Cole’un lightning gücünü kullandığında nesnelerle etkileşimde olacağını söylüyor. Yarattıkları karakter ile ilgili olarak Nate Fox şunları dile getiriyor: “Bu bizim stratejimiz ve bizim süper kahramanımız. İnşa ettiğimiz dünyada onun güçleri ve güçlerini kullanma şekli eğlenceli olacak.”

Dengeleri altüst eden adam

Açık bir dünya tasarlayan yapımcılar, şehirde istediğimiz gibi dolaşabileceğimizin altını çiziyor. Elektrik tabanlı güçlerimizi de dilediğimiz zaman kullanabildiğimiz için, ister şehri kaosa sürükleyebilir, ister de kötü adamlara cezalarını verebiliriz. Tüm bunlar kullanıcıya kalmış olsa da, çok özgürlükçü bir oyun değil Infamous. Yani yapılması gereken görevler mutlaka olacak ve hikayenin şeklini bunlar oluşturacak. “Oynarken öfkeli bir kalabalıkla karşılaşabilirsiniz” diyor Fox, oyunu renklendirecek elementlerden dem vururken. Yapımcı ekip tüm tecrübesini Infamous için ortaya koyuyor. “Binaların çatılarında dolaşıp, kötü adamların üzerine atlamak çok süper bir deneyim” diyor Fox ve ekliyor; “Bu süper kahramanı seveceksiniz.
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×