Super Mario Bros, 25. yıl dönümünde

Mahmut Saral
Mahmut Saral 8.09.2010 - 14:11
Bir döneme değil, her döneme damga vurdu
Nintendo'nun oyun dünyasına kattığı en büyük karakter Mario, aslında ilk olarak 81 yılında, Donkey Kong'da oyunculara merhaba demişti. Ondaki cevheri kısa sürede keşfeden Nintendo sakinleri, onu başlı başına bir oyun olarak, yani Super Mario Bros. ismiyle, 85 yılında NES için satışa sundu (83'de çıkan Mario Bros. oyunu da vardır). Bu hamle, büyük bir serinin başlangıcı için atılan adımdı ve halen daha günümüzde Mario'nun hükmü sürüyor, yeni oyunlarla sürmeye de devam edecek.

85 yılında çıkan Super Mario oyununun tarihi ay ve gün olarak 13 Eylül'dü. Yani bir kaç gün sonra Super Mario Bros, 25. yıl dönümüne adım atacak. Nintendo, bunun için bir de özel logo hazırlamış. Kim bilir, belki de 25 yıl önceki oyunu yeniden düzenleyerek bir kez daha piyasaya sürerler.
Super Mario Bros, 25. yıl dönümünde
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 21.03.2023 05:27
Kalan Karakter : 300 Gönder
Super Mario Bros, 25. yıl dönümünde

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×