Super Mario Bros, 25. yıl dönümünde

Mahmut Saral
Mahmut Saral 8.09.2010 - 14:11
Bir döneme değil, her döneme damga vurdu
Nintendo'nun oyun dünyasına kattığı en büyük karakter Mario, aslında ilk olarak 81 yılında, Donkey Kong'da oyunculara merhaba demişti. Ondaki cevheri kısa sürede keşfeden Nintendo sakinleri, onu başlı başına bir oyun olarak, yani Super Mario Bros. ismiyle, 85 yılında NES için satışa sundu (83'de çıkan Mario Bros. oyunu da vardır). Bu hamle, büyük bir serinin başlangıcı için atılan adımdı ve halen daha günümüzde Mario'nun hükmü sürüyor, yeni oyunlarla sürmeye de devam edecek.

85 yılında çıkan Super Mario oyununun tarihi ay ve gün olarak 13 Eylül'dü. Yani bir kaç gün sonra Super Mario Bros, 25. yıl dönümüne adım atacak. Nintendo, bunun için bir de özel logo hazırlamış. Kim bilir, belki de 25 yıl önceki oyunu yeniden düzenleyerek bir kez daha piyasaya sürerler.
Super Mario Bros, 25. yıl dönümünde
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 30.11.2021 13:05
Kalan Karakter : 300 Gönder
Super Mario Bros, 25. yıl dönümünde

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×