Super Mario: Galaxy 2

Mahmut Saral
Mahmut Saral 3.06.2010 - 12:31
Mario ile devr-i alem
Eskiden bir borudan girip ötekinden çıkan Mario, teknolojinin de verdiği imkânlar dahilinde yeni yöntemler belirlemiş ve maceralarına farklı boyutlar kazandırmıştı. Yeri geldi Prenses için, yeri geldi dünya için mücadele ettik. Şimdi ise, galaksiyi keşfetmek için ikinci kez yola çıkıyoruz. Tabii ki tek değiliz, Yoshi de yanımızda.

Yürüdüğün her yer senindir
Galaxy 2, ilkinde olduğu gibi yine fizik tabanlı bir oynanış sunacak. Değişken çevrelere ve yaratıkların saldırı türlerine göre hareket etmemiz gerekecek. Baktığımızda yapım, renkli ve birbirinden farklı bölüm tasarımlarıyla ön plana çıkıyor. Dev solucanların kemirdiği yollardan kaçabilmeli, ucu sivri kazıklarla çevrili çemberlerden kurtulmalı ve tüm bunları yaparken puan toplamalıyız. Her bir aşamada kamera açıları farklılık gösteriyor ve bu da maceraya farklı bakış açılarıyla dahil olmamızı sağlıyor. Tabii ki bölüm sonlarındaki boss savaşlarını unutmamak gerekli. Bilindiği gibi Mario'nun yıllardır karşılaştığı yegane düşman; Kaplumbağa kral'dan (Bowser) başkası değildir. Bu oyunda onun da teknolojiden nasiplendiğini göreceğiz. Dev robotları kontrol ederek üzerimize gelecek ve onu alt etmek için öncelikle kullandığı makineleri yok etmek zorunda kalacağız.

Super Mario: Galaxy 2

Oyun boyunca yalnız hareket etmeyeceğiz. En yakın arkadaşımız, daha doğrusu yol arkadaşımız olarak Yoshi'yi göreceğiz. Yoshi sayesinde hızlı hareket edebilecek, çevreden topladığımız özel güçler sayesinde farklı ulaşım tarzlarını benimseyeceğiz; uçabilmek ve platformların yerlerini değiştirmek gibi. Hepsini yapabilmek için mantar ve benzeri araçlara sahip olmalıyız. Bunları da alt ettiğimiz ufak mantarlardan ve kırdığımız bloklardan temin edebiliriz. Videolar itibariyle Super Mario: Galaxy 2, mükemmel görünüyor. Görsel olarak Wii platformu güçlü değildir. Zaten çıkarılan oyunlarda da genellikle görsellik arka planda tutulur, ama Mario'nun yer aldığı dünya müthiş görünüyor. Tasarımlar ve renkler çok canlı ve başarılı. Kullanıcıları rahatlıkla içine çekebilecek kabiliyete sahip olduklarını düşünüyorum. Öyle ki sadece Mario'nun kafası göz önüne alınarak hazırlanmış bir bölüm bile bulunuyor. Aynı şekilde işitsel olarak da yıllardır alıştığımız neşeli tonları duyacağımız kesin.

Tanıdık yüzler
Yıllardır Mario'nun başına dert olan düşmanların çoğunu yeni yapımda da göreceğiz. Bunlardan en önemlisi tabii ki Kaplumbağa Kral (Bowser). Onun haricinde hayaletler, mantarlar, dikenli kirpiler ve yüzündeki sinsi gülümsemeleriyle size doğru hareket eden dev mermiler, sizi yok etmek isteyenlerden sadece bazıları. Kimi kolayken, kimi ise sizi fazlasıyla zorlayacak. Tesadüfen bulduğunuz yıldızlarla kısa süreliğine dokunulmaz olacaksınız, ama genellikle de becerilerinize ve Yoshi'den alacağınız yardımlara başvuracaksınız. Super Mario: Galaxy 2, gerçekten bomba gibi geliyor. Sonu gelmeyen serinin şimdilik son oyunu.

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 2.12.2022 22:44
Kalan Karakter : 300 Gönder
Super Mario: Galaxy 2

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×