Super NES Classic Edition dünya çapında 5.28 milyon sattı!

Super NES Classic Edition dünya çapında 5.28 milyon sattı!

Hürkan Çalışkan
Hürkan Çalışkan 26.04.2018 - 14:19
Senenin başında bu yana 1.28 milyonluk satış daha gerçekleşti.

Nintendo’nun efsanevi konsolu Super NES Classic Edition, yapılan son finansal açıklamaya göre, Mart ayı sonu itibariyle dünya çapında 5.28 milyon satış barajını aşmayı başardı. Ocak ayında belirtilen Super NES Classic edition satışları  dört milyon olarak bildirilmişti. Görünüşe göre Super NES Classic Edition Ocak ayından itibaren 1.28 milyon adet daha satış gerçekleştirmeyi başarmış.

Nintendo'nun retro oyun konsolları oldukça başarılı oldu

Bildiğiniz gibi günümüzde her ne kadar PlayStation ve Xbox gibi konsollar popülariteyi ele geçirmiş olsa da, eski zamanları yad etmek isteyenler veya 20 sene önce kullanılan retro oyun konsollarını ve oyunları merak edenler için üreticiler, retro oyun konsolları yeniden piyasaya sürüyor. Switch satışlarında da oldukça başarılı olan Nintendo, aynı başarıyı retro oyun konsollarında da sürdürüyor. Yeni çıkarılan konsollar, seneler önce çıkarılan orijinal konsol ile aynı görünüşe sahip olmakla birlikte, günümüz teknolojisine uygun olarak içerisinde HDMI kablo desteği ve  USB şarj adaptörü barındırıyor.

Avrupa’da Nintendo Classic Mini: Super Nintendo Entertainment System olarak bilinen ve tak çalıştır sistemini benimseyen konsol, Eylül 2017 sonlarında Kuzey Amerika ve Avrupa’da, Ekim 2017 başında ise Japonya’da piyasaya sürülmüştü.

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 27.01.2021 07:18
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×