1/4

Super Street Fighter IV

Mahmut Saral
Mahmut Saral 3.06.2010 - 12:31
Dayak isteyen sıraya girsin!!!
Platformlar XBox 360
Super Street Fighter IV
  • Yapımcı - Yayıncı Capcom - Capcom
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Dövüş,Dövüş
Merlin Puanı 90
Artılar Eğlenceli oynanış, yeni karakterler, bonus modlar, online oyun modları
Eksiler Bazı ufak tefek hatalar
Bir zamanlar iki kişinin karşılıklı mücadelesiyle başlayan macera, günümüzde daha fazla dövüşcü, daha renkli arenalar ve daha fazla heyecanla devam ediyor. Öncelikle Ken ve Ryu'dan bahsetmek gerekir tabii ki. Birbirlerine hem tip, hem de davranışlar olarak ne kadar benzeseler de aslında siyah ve beyaz kadar farklıydılar. Zaman içinde bu renk paleti arttı ve son olarak Super Street Fighter IV (SSFIV) ismiyle son halini aldı.

Günümüzde DLC paketleri, yapımcı ve yayıncı firmalar için çok önemli bir gelir kaynağı kapısı oldu. Geliştirilen ürünün ardından mutlaka bazı eklentilerin de bulunduğu paketler hazırlanıyor. Baktığımızda Super Street Fighter IV de ilk etapta bir DLC paketini andırıyordu. Ancak yapımcılar açıklama yapmakta gecikmedi ve SSFIV'ün bir DLC paketinden çok daha kapsamlı olduğunu ve normal oyun fiyatına nazaran daha ucuz olarak satılacağını belirtti.

Super Street Fighter IV'te toplamda 35 karakter yer alıyor. Bunlardan bazıları SFIV'ten ve eski SF oyunlarından (Adon, Guy, Cody, T. Hawk, Dudley, Dee Jay, Makoto ve Ibuki), bazıları da yeni isimler olarak yapıma dahil oldu (Juri ve Hakan). Yeni karakterler ve yeni dövüş stilleri bir kenara, bizi özellikle bir isim meraklandırmıştı ki, heyecanlanmamıza değdiğini düşünüyorum; Hakan.

Super Street Fighter IV


Kimdir bu Hakan?

Serinin en yeni karakterlerinden olan Hakan, ilginç yapısıyla fazlasıyla dikkat çekici. İlk bilgilerin Internet'e sızdırılmasıyla ortaya çıkan bu isim, kafalarda soru işaretleri oluşturmuştu. Bunların başlıcası da "acaba bu adam Türk mü?" sorusuydu. Cevap: Evet, Türk. Hem de en güçlüsünde. Hakan, dünyanın görebileceği en güçlü ve yağlı güreşçi olma ünvanına sahip.

Yemek yemekten fazlasıyla hoşlanan, güneşte yanan kırmızı tenini sürekli yağlayan ve yakaladı düşmanını pestil haline getirmeden bırakmayan bir güreşçi. Hatta buna daha ilk açılış sahnesinden şahit oluyoruz. Hakan'ı seçtiğimizde, ekrana onunla ilgili küçük bir video geliyor ve kahramanımızla dalga geçen (kendi tipinin pek düzgün olduğunu söylenemez) talihsiz bir kişi, kısa süre sonra yiyeceği sopadan habersiz şekilde eğleniyor, ama bu fazla sürmüyor ve Hakan, adeta gözleriyle konuşuyor: "Bu tokatların devamı var!"
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×