Super Street Fighter IV

Super Street Fighter IV

Mahmut Saral
Mahmut Saral 3.06.2010 - 12:31
Güç, burada yükseliyor
Dövüş oyunları tarihinde önemli bir yeri bulunan Street Fighter serisi, geçtiğimiz dönem çıkan Street Fighter IV ile kaliteli oynanış yapısını farklı bir havada oyunculara sunmuştu. Yeni ürün beğeniyle karşılaşınca, yetkililer de boş durmadı ve yeni çalışmalar içerisine girdi. Yapımcıların sürekli yaptığı benzer açıklamalara rağmen, kaliteli serilerini sona erdiremediklerine bir kez daha şahit oluyoruz. Daha önce de "Super" ve "Turbo" takısı bulunan oyunlarla karşımıza gelen Street Fighter, şimdi de 4 numaralı oyunun geliştirilmiş haliyle oyuncularla buluşacak.

Dövüş başlasın

Street Fighter IV'te hali hazırda yirmiden fazla karakter vardı, ama yine de oyuncular yeni ve eski karakterlere ilgi duyuyor. Capcom da bu doğrultuda bazı eski karakterleri geri döndürüyor ve daha önce görülmemiş yeni bir karakter ekliyor. Bunlar: Cody, Guy, Adon, T. Hawk ve Dee Jay. Her birinin kendine has saldırı stilleri var. Cody, bıçak kullanabiliyor. Guy, Ryu'ya benzer tekmeleriyle dikkat çekerken, Adon ise tip olarak Joker'i çağrıştırıyor. T. Hawk, yerli ırka mensup bir karakter ve rakibini tek eliyle döndürerek havaya kaldırıp, sonrasında yere fırlatarak üstüne düşüyor. Tabii ki dövüş esnasında görsel zevk de önemli. Her biri bu konuda oldukça iddialı ancak Dee Jay'in şova yönelik yumrukları ve sonik saldırıları, oyuncuları daha fazla memnun edecektir. Seriye yeni dahil olan karakterden söz edelim. Juri, fazlasıyla tekmelerine güvenen Koreli bir dövüşçü. Chun Li ile karşılıklı dövüşleri ilgi çekici olacaktır. Tüm bu karakterlerin yanı sıra Dudley, Ibuki, Makoto isimli dövüşçülerin de oyunda yer alacağı söyleniyor, fakat bunlar henüz kesinlik kazanmış değil.

Super Street Fighter IV

Yapımcılar, Super Street Fighter IV (SSF IV) için "ucuz bir güncelleme değil, büyük bir proje" olarak söz ediyor. Yeni karakterlerin yanında, yeni online modlar ve bonus bölümlerle birlikte kaliteli bir dövüş oyunu deneyimi sunulması amaçlanıyor. Öncelikle SSF IV'te bulunacak 3 yeni online oyun modundan bahsedelim.

Team Battle: Takım olarak oynanabilecek ve 8 kişiye kadar destek veriyor. Takım arkadaşlarınız dövüşürken, siz de bu mücadeleleri izleyebileceksiniz.

Replay Channel: Güzel kombolar ve ilginç, dikkat çekici hareketler otomatik olarak kayıt ediliyor ve tüm bunlar, kanal aracılığıyla diğer tüm oyuncular tarafından izlenebiliyor.

Endles Battle: 8 oyuncu, eleme sistemiyle dövüş yapıyor. Doğal olarak yenilen eleniyor, yenen bir üst tura çıkıyor ve en iyisi olmak için diğer kazananlarla karşılaşıyor. Bu esnada diğer oyuncular da maçları izleyebiliyor.

Ayrıca tüm online modlar için sesli sohbet imkânı da sağlanacak. Yeni karakterler ve oynanış modlarının yanında yeni kombolardan da söz ediliyor. "Gelişmiş ultra kombo" olarak tabir edilen bu hareket zincirleri hakkında henüz bir bilgi verilmedi. Grafiksel olarak 4 numaralı üyenin gücünü arkasına alan SSF IV, çizgi temasıyla gözlere şenlik dövüşleri ekranlarımıza taşıyacak. Son olarak da eskilere dönüş söz konusu. Eski oyunlarda, dövüş aralarında karşılaştığımız bonus bölümler, yeni ürünle birlikte geri dönüyor. İstediğimiz dövüşçüyü seçerek, varilleri kıracak, arabaları parçalayabileceğiz. Tabii ki bize verilen süre zarfında en yüksek puanı elde etmek için uğraş vereceğiz. Eğlenceli olacağı kesin.

Dövüş mevsimi

Super Street Fighter IV, önceki oyunlarda olduğu gibi dünyanın farklı noktalarından gelen dövüşçülerin bir araya toplandığı ve yeteneklerini sergiledikleri bir arena olacak. Sadece PS3 ve X360 konsolları için düşünülen oyun, önümüzdeki yılın İlkbahar döneminde çıkarılacak. Fiyat olarak kesinlik kazanmasa da, 30-40 $ arasında bir ücret düşünülüyor.
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 28.09.2020 21:29
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×