1/4

Supreme Commander

Hasan Uğur Nayır
Hasan Uğur Nayır 3.06.2010 - 12:31
Beta günlüğü çıkmasına bir süre kala iftaharla sunar "Supreme Commander"
Total Annihilation, bu bir hastalık ismi, ama oyuncu hastalığı. 1997’de Chris Taylor isimli biri tarafından bulundu. Bir anda ortaya çıktı ve birçok kişiyi etkiledi. O kadar yaygın olmuştu ki, yapılan müdahalelere rağmen bu oyundan kopmayan ve bilgisayar başında saatler geçiren oyuncular vardı. Halen de aslında varlar. Total Annihilation, bazılarına göre en iyi, diğer kesime göreyse en iyiler arasında yer alan efsanevi bir strateji. Çıkmasının üzeriden uzun yıllar geçmesine rağmen halen oynanıyor. Fakat kendisini yaratan kişiden, bir kısım ona benzeyen hatta ruhani devamı gibi çağrılan Supreme Commander geliyor. Ancak Total Annihilation olsun veya Şubat’ın 20’sinde kavuşacağımız Supreme Commander olsun; ikisinin de arkasında biri var, Chris Taylor.

Chris Taylor kimdir?

Supreme Commander
Chris Taylor, Kanada’nın Batısındaki British Columbia’da doğdu. Oyun endüstrisi ile tanışması 80’lerin sonuna doğru oldu. Burnaby’da bulunan Distinctive Software’da işe başladı ve 1989 yılında Hardball II isimli yapımını yayınladı. Taylor daha sonra 1996 yılının Ocak ayında Seattle, Washington’a gitti. Cavedog Entertainment’da gerçek zamanlı strateji olan Total Annihilation ve onun ilk görev paketi The Core Contingency’da, proje lideri ve tasarımcı olarak çalıştı.

Chris Taylor, Cavedog Entertainment’tan ayrılıp 1998’in Mayıs ayında Gas Powered Games’i kurdu. Buradan Aksiyon-RPG türündeki ilk Dungeon Siege’yi, 2002’de piyasaya sürdü. Ayrıca aynı sene Gamespy tarafından oyunlardan sözü en çok geçen kişilerden biri de seçildi. 2005 yılında Dungeon Siege 2’yi çıkardı. DS 2’den sonra ünlü yapımcı, üzerinde çalıştığı Supreme Commander’a daha çok yoğunlaştı.

Supreme Commander, bazılarına göre Total Annihilation 2’nin kendisi olarak kabul ediliyor. Chris Taylor da SC’nin (Supreme Commander), Total Annihilation’nun “Ruhani Halefi” olduğunu söylüyor. Oyun E3 2006’nın en iyi RTS’si olarak da seçilmişti.
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×