SW: Battlefront 2 hangi platformda ne kadar sattı?

SW: Battlefront 2 hangi platformda ne kadar sattı?

Furkan Güler
Furkan Güler 20.11.2017 - 15:35
Oyun en fazla konsol platformunda sattı.

Star Wars: Battlefront 2, geride bıraktığımız hafta Star Wars hayranları ile buluştu. İlk oyuna nazaran ikinci oyuna hikaye modu ekleyen geliştiriciler, rekabetçi oyun modlarına da yeni içerikler getirerek karşımıza oldukça kaliteli bir oyun ile çıktı. Ancak oyun son derece güzel olsa da, EA Games'in oyun üzerinde uyguladığı yaptırımlar, maalesef oyuncuların biraz aklını karıştırmışa benziyor. İlk olarak oyuna herhangi bir indirilebilir içerik getirmeyeceğini açıklayan EA Games, daha sonrasında oyunun içerisinde yer alan kahramanları para ile satacağını veya 40 saat oynayarak kahramanların açılabileceğini açıklamıştı. Oyunculardan gelen tepkilerden sonra oynama sürelerini ve kahramanların ücretlerini düşürdüğünü açıklayan EA Games, Disney'in yaptığı ihtar sonucunda oyunda yer alan mikro ödemeleri tamamen kaldırdığını belirtmişti.

Star Wars: Battlefront 2 en çok hangi platformda sattı?

Yılan hikayesine dönen bu süreç sonucunda hala bazı oyuncular oyunda mikro ödemelerin ağır bir şekilde bulunduğunu sanıyor. Şahsen bu durumun tek suçlusunun EA Games olduğunu düşünüyorum. Yaptığı bu hareketlerden sonra oyunun satışları ciddi anlamda düşüş yaşadı. Verilen bilgilere göre ikinci oyun, ilk haftasında ilk oyundan yüzde 61 daha az satmış. Ayrıca Battlefront 2, yüzde 55 oranına PlayStation 4 platformunda satarken, yüzde 44 oranında Xbox One platformlarına satmış. Oyunun PC sürümü ise yüzde 1'lik bir kesimi oluşturuyor.

Yorumlar 3
MK Okuru
MK Okuru 2.03.2021 23:43
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 20.11.2017 16:49
Satmaz tabi fiyatlar şaka gibi üstelik
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 20.11.2017 16:39
Yalaka ea games batarda kapattığı oyun yapımcılarının olduğu mezarlığa kendinide gömer umarım
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 20.11.2017 16:15
daha beter olsun...oyun içi mikro ödemeler bitirilmeli..!
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×