1/2

SWAT 4: The Stetchkov Syndicate

SWAT 4: The Stetchkov Syndicate

Aykut Göker
Aykut Göker 3.06.2010 - 12:31
Sokaklarda suç git gide artmakta, uyuşturucu ve silah sayısı günden güne fazlalaşmaktaydı...
System Shock 2, Freedom Force, Tribes: Vengeance, Freedom Force vs. The Third Reich ve SWAT 4! Bu isimlerin en az bir kaçı size de tanıdık geldi değil mi? Yapımcılığını Irretional Games’in üstlendiği bu oyunlar, çıktıkları dönemde muhakkak ses getirmişlerdi. Ancak içlerinden biri vardı ki türünün en iyisi olmayı başardı! Taktiksel FPS dalında SWAT 4, kullanıcılara oldukça gerçekçi ve eğlenceli bir oyun keyfi yaşattı. Tıpkı önceki versiyon olan SWAT 3’te olduğu gibi!

SWAT 4’ün piyasaya çıkmasına az kala yapım bir dizi ünlem ile geliyordu. Öyle ki eski yapımın gösterdiği başarıyı tekrar edemeyeceği, sıradan bir FPS olacağı, bunlardan sadece bir kaçı. Ancak SWAT 4 oyun dünyasına öyle bir giriş yaptı ki, yapım hakkındaki tüm ön yargıları sildi süpürdü! Bir kere takımları komuta etme eskiye nazaran çok daha kolaydı. Arayüz kesinlikle geliştirilmişti. Düşmanların yapay zekasında da belirgin bir artış vardı. Tabi bununla beraber takım arkadaşlarımız da oldukça geliştirilmişlerdi. Eski versiyondaki gibi bir yerlere takılıp kalan elemanlara değil, SWAT 4’te aksine gayet düzgün bir şekilde yolu bulabilen ekip arkadaşlarımıza sahiptik. Görevlerin geçtiği mekanlar da, oyuna ayrı bir artı puan getiriyordu. Çünkü her biri, hem düşmanlar hem de bizim, taktik geliştirmemiz için tasarlanmış gibiydiler. Ayrıca başarılı oynanabilirliğinin yanında grafik ve ses kalitesi de oldukça iyiydi. Görsel yönden daha başarılı yapımlar da vardı, bu bir gerçek fakat SWAT 4’ün görüntüleri, astronomik grafik kalitesine sahip FPS’ler gibi olmasa bile, görülmeye değerdi.

Taktiksel FPS türündeki bu güzide yapım piyasaya sürüldükten yaklaşık 5 ay sonra, bir ek paket duyuruldu. Irretional Games, SWAT 4’e ek paket hazırladığını ve bu projeye The Stetchkov Syndicate adını verdiğini açıkladı! O tarihten bu tarihe oyunla ilgili ekran görüntüleri ve bazı bilgiler yayınlanmaya başladı. Ek paket ile gelen özelliklerin bazıları oldukça ilgi çekici.

Sokaklarda suç git gide artmakta, uyuşturucu ve silah sayısı günden güne fazlalaşmaktaydı. Suçluların ortaya çıkmaları için bundan daha iyi bir ortam düşünülemezdi. Bu noktada SWAT, ortaya çıkıp tüm suç şebekesine karşı gereken müdahaleyi, adeta bir şov niteliğinde yapmaya geliyor!

2006’ya kadar bekleyeceğiz

Bir aksilik olmadığı takdirde, 2006’nın başlarında piyasaya çıkması planlanan SWAT 4: Stetchkov Syndicate tamamen yeni 7 tane tekli ve çoklu oyunculu görev ile geliyor. Bununla da kalmayan yapımcılar, yeni versiyona yepyeni silahlar eklemişler! Artık takım arkadaşlarımıza ve kendimize silah seçerken, artık daha geniş bir yelpazeden seçimlerimizi yapacağız. Tabi bu durum sadece bizim için değil, şüpheliler içinde geçerli. Yani teröristlerin de birbirinden farklı silah çeşitleri olacak. Silahların yanında araç gereçler de değişiklik gösterecek. Bunlar hiç şüphesiz görevlerdeki stratejilerimizin odak noktalarını oluşturacaklar.

Yeni oyunda sabit emirlerimiz olacak. Biz “ilerle” vb... komutlar vermediğimiz sürece, NPC’ler yerlerinde duracaklar. Böylelikle takım lideri olduğumuz daha bir bilinç altımızda yer edecek.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×