Switch emülatörü geliyor

Switch emülatörü geliyor

Furkan Güler
Furkan Güler 15.01.2018 - 11:40
Citra ekibinin yeni hedefi Switch oldu.

Nintendo Switch'e çıkan mükemmel oyunları oynama şansı elde edemediyseniz sıkı durun, bu haber sizi daha çok ilgilendiriyor. 3DS emülatörünü geliştiren ekip Citra, Nintendo Switch emülatörü üzerinde çalışmaya başladıklarını açıkladı. 2014 yılında 3DS emülatörünü geliştiren ekip, ilgili emülatörü yaklaşık 2.5 senede geliştirmişlerdi. Geride bıraktığımız Mart ayında piyasaya sürülen Nintendo Switch'e duyurulan emülatörün, geliştirilme sürecinin ne kadar süreceğini merak ediyoruz.

Hali hazırda The Legend of Zelda: Breath of the Wild'ı PC'de CEMU emülatör sayesinde oynayabiliyoruz. Ancak yeni Zelda'nın Wii U sürümünü PC oynayabildiğimizi belirtelim. Eğer Citra ekibi duyurdukları emülatörü çıkartırsa, Super Mario Odyssey gibi büyük yapımları da PC platformunda oynayabiliriz.

Nintendo Switch için emülatör duyuruldu

Diğer bir yandan geliştirici ekip emülatör konusunda bazı önemli adımların atıldığını söylüyor. Yani bu bilgiye dayanarak kendilerinin bazı Nintendo Switch oyunlarını emülatör üzerinden çalıştırmayı başardıklarını söyleyebiliriz. Yuzu adını alan emülatörün çıktığında ise ses getirmiş yapımları sorunsuz çalıştırması bekleniyor. Diğer bir yandan bakalım Yuzu emülatörüne, korsancılığa fayda sağladığı için Nintendo tarafından sansür gelecek mi?

Yorumlar 5
MK Okuru
MK Okuru 26.10.2020 07:11
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 15.01.2018 13:17
oHhahaha 3Ds emulatörü üzerinde çıkan ekipten geliyorsa işiniz iş. :D 3DS oyunları isteyen emultörleri çok kıytırık hem yüksek sistem istiyor hemde hala birçok oyunu iyi fps oranlarında oynatamıyor. Birde Switch'e el atmışlar. :D
MK Okuru
MK Okuru 25.04.2019 20:00
bro sen .alıştırabildin mi yuzuda oyunu ?
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 15.01.2018 15:43
Citra yapamaz team cemu yapar yaparsa.
MK Okuru
MK Okuru 16.01.2018 02:53
Aynen katılıyorum ama adamlar her ay güncelleme yayınlayıp aksaklıkları çarçabuk düzelttiler ve ben cemunun gelişimini hayretle izledim.Bana göre kısa zamanda yapılan en güzel emulatördü cemu. kısaca citradan umudum yok 2 yılda sürse düzgün bir emülatör beklemiyorum.
MK Okuru
MK Okuru 15.01.2018 17:09
Cemucular yapar fakat en iyi ihtimalle 2 yıldan önce tam çalışan birşey zor yapmaları. Cemu’da hala oyunlar problemli. Daha çok işleri varken başk platforma geçmezler.
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×