1/7

Syberia 2

Ulaş Çöğendezoğlu
Ulaş Çöğendezoğlu 3.06.2010 - 12:31
Tam Çözüm - Biz bitirdik, yardım edelim mi?

Trenin sonuna gidin ve Hans ile konuşun. Tren için rüzgar ihtiyacı eşliğinde ayrılın oradan ve trenden çıkın. Yolda Oscar arayacak. Onunla konuşun. Trenden çıkıp sağdan inin. İstasyonun bekçisi sizi karşılayacak ve bir anons duyacaksınız. Yoldan yukarı devam edip kolu çekin, bir şey olmayacak. Geldiğinizin tam tersine koşun ve platformun sonunda Oscar ile konuşun. Hemen önünüzdeki kolu çevirin. Yanındaki kolu indirip Oscar ile konuşun. Bize kömür stoğunu doldurduğumuzda hemen buradan ayrılacağımızı söyleyecek. Bir ekran yukarı çıkıp büyük makinenin önüne gelin. Aşağıda bir ufak kız göreceksiniz. Onunla konuşun. Aşağıda yaşayanların itildiğini anlatacak ve sizi tekrar görmek istediğini söyleyip gidecek.

Kolu indirin ve kömür işini halletmeyi deneyin. Maalesef kömür yüklü olmadığı için boşa bir deneme olacak. Zaten bu kadar kolay olması da beklenemezdi. Şimdi trenden indiğiniz yerin karşısındaki kapıdan girin. Bekçinin işlettiği bir mağazadasınız. Gidip onunla konuşun. Muhabbet bitince, hemen sağ taraftaki masadan kutu içindeki anahtarı alın ve makinenin altındaki rakamı not edin. Makineden aldığınız numaraya telefon edin, şekerler hakkında bilgi alacaksınız. Kapının girişindeki şeker makinelerine gidin ve anahtarı alttaki bölmelerde kullanıp bozuklukları alın. Paralar yardımı ile makinelerden şeker alın.

Kömür makinesinin kolunu indirdiğiniz yere geri dönüp küçük kız ile konuşun. Ona şeker verdiğinizde, size kapıyı açmanız için gereken anahtarı balonla uçuracak. Anahtarı alınca, gidin ve aşağıya inin. Sola doğru ilerleyince bir bankta oturan adam göreceksiniz. Bir de onun yanında tavandan sarkan bisikletle motor arasında bir alet. Aleti inceleyin ve aşağıya devam edin. Küçük kızla konuşun.

Kömür taşıyıcısının altına gidin ve bidonu alın. Şimdi de onu doldurmamız gerekli. Kızla konuştuğunuz ekranın tam sağında bir kapı var. Oraya girin. Bir miktar meyhane, biraz da atlı karınca şovu bir mekan. Önce buranın barmeni ile konuşun, ardından da sahnedeki atların kontrol mekanizmasını inceleyin. Ne gariptir ki tabi ki çalışmayacak. Kimbilir buna ne lazım? Gidip barmenle tekrar konuşun. Bizim Hans ile ahbap çıkacaklar. Bizden Hans ile konuşmamızı ve atlarına bakmasını istememizi rica edecek. Bidonu aldığınız yere dönün ve makinenin sağındaki kırmızı düğmeye basın. Haritada aşağıya doğru ilerleyip kapalı kapının önüne gelin ve zili çalın. İki tane deli ile konuşacaksınız, işleri güçleri zırvalamak ama onların elinde bize lazım olan gaz mevcut. Kapının soluna gitmeye devam edin. Ekran geçtikten sonra en sonda tahtalar arası bir delik göreceksiniz. Üzerindeki posteri yırtın ve içeri girin. Tam önünüzdeki kutuda bir çift göz göreceksiniz. Kutuyu inceleyin ve kilidini açın. Hayvan kaçacak, adam da kovalamaya başlayacak. Hareket sıranız gelince, arkanızdaki bidonu alıp yerine sizinkini koyun. Sobayı kullanmayı deneyin ve tabi ki beceremeyin. Kapalı yere gidip yatan adamla konuşun.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×