1/2

Tales of Monkey Island Chapter 1

Barış Terun
Barış Terun 3.06.2010 - 12:31
Efsane tüm haşmetiyle geri dönüyor
Platformlar PC
Tales of Monkey Island Chapter 1
  • Yapımcı - Yayıncı Telltale Games - Telltale Games
  • Çoklu Oyuncu: Yok
  • Oyun Türü: Macera,Macera
  • Sistem Gereksinimleri
Merlin Puanı 90
Artılar Efsane korunmuş, şirin grafikler, mizah, oynanabilirlik, çeşitlilik, karakterler
Eksiler Tadına doymadan bitiyor
Eşsiz yardımlarından dolayı sevgili dostum Serkan ÖZEKES’e teşekkürü borç bilirim.

Bilen bilir Monkey Island bir efsanedir. Piyasaya çıktığı andan itibaren birçok oyuncu tarafından oldukça rağbet görmüş ve Lucasarts’ın klasikleri arasına yerleşmiştir. Yapım genel olarak korsan olmak üzere yola çıkan ve biraz beceriksiz bir genç olan Guybrush Threepwood’un (ismi de tuhaf adamın kaderinde bir şeyler var) hikayesini anlatır. Macera devam ederken Guybrush’un başına gelmedik kalmaz, zira korsan olmak o kadar da kolay değildir. Bunlar yetmezmiş gibi olayların içine LeChuck adlı hayalet korsan da dahil olunca işler iyice karışır ve ortaya macera türünün en iyi oyunlarından biri çıkar.

Sam & Max’in yolunda bir başyapıt

Telltale Games eski klasikleri yeniden hayata döndürmek gibi bir misyon üstlendi. Daha önceden çıkartmış olduğu Sam & Max ile de oldukça başarılı oldu. Bundan firma yola çıkıp, Lucasarts ile ortak çalışarak Monkey Island’ı yeniden hayata döndürdü ve çok da iyi oldu.

Tales of Monkey Island Chapter 1
"Eski dostumuz Guybrush Threepwood ile birlikte bizi eğlenceli ve bir kadar komik bir macera bekliyor."

Tales of Monkey Island tıpkı Sam & Max gibi bölüm bölüm olacak şekilde tasarlanmış. İlk etapta 5 bölüm olarak tasarlanan serinin ilki Chapter 1: Launch of the Screaming Narwhal piyasaya çıktı. Screaming Narwhal’da eski Monkey Island efsanesinden alışık olduğumuz espriler ve türlü türlü ilginç olaylarla karşılaşıyoruz.

Oyuna başladığımızda LeChuck’ın düzenlediği ritüeli ve Guybrush’ın eşi Elaine’in esir düşüşünü görüyoruz. Ama bu durum uzun sürmüyor ve sahneye Guybrush giriyor ve günü kurtarıyor (ya da daha da karıştırıyor). İlk dikkatimi çeken nokta kontroller oldu. Guybrush’ı yönetmek için farenin sol tuşuna basılı tutmak gerekiyor. Doğrusu ben bu olaya pek alışamadım, ama bunun da çaresi var. İsterseniz karakteri klavyeden de yönetmek mümkün (W,A,S,D veya yön tuşları). Envantere ulaşmak içinse fareyi ekranın en sağına sürüklemek gerekiyor (TAB’a da basabiliriz). Açılan pencereden büyüteç yardımıyla eşyaları inceleyebiliyor veya eşyaları birbiriyle kombine edebiliyoruz.
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×