Team Fortress 2

Emre Günen
Emre Günen 3.06.2010 - 12:31
Geldi gelecek derken gelemedi. Ama olsun. Biz bekleriz.

GELDİ GELECEK DERKEN GELMEDİ

Counter Strike veya Half-life için herhangi bir modifikasyon olmadığı zamanlar Valve, Team Fortress diye bir mod çıkardı ve bu mod umduklarından fazla tuttu. Onlarda "Madem böyle bizde size ikinci versiyonu yapıyoruz." diye bir duyuru yaptılar, fakat bu duyurunun üstünden uzun süre geçmesine rağmen, oyun hakkında hiç ses seda yoktu. Oyunun özellikleri o zamanlar için tek anlamıyla muhteşemdi, fakat bugün bazı değişimliere uğramış olarak karşımıza geliyor.

AMA OLSUN BİZ BEKLERİZ

Yeni versiyonun her şeyden önce takım oyununa dayalı olacağı söyleniyor, yani bir tank kullanıyorsanız, yanınızda mutlaka bir engineer bulundurmak zorundasınız veya bir sahili kuşatıyorsanız arka saflarda medicleiniz durmalı ki ordunuzun bir bölümü savaşırken diğer bölümüde ikinci çıkartmaya hazırlanmış olsun. Oyunun bölümleri genelde klasik görevlerden oluşuyor fakat unutmamak lazım ki önemli olan aynı olup olmaması değil işleniş şekilleri. Bu bölümlerden birkaç örnek verecek olursak köprü bombalama, sahil kuşatma, VIP koruma ve belli bir bölgeyi koruma. Ayrıca oyunun bize getirdiği bir diğer özellik ise ön saflarda savaşırken savaş alanını iyi görebilen bir yerden sizi komuta edebilecek birinin durabilip size yardımcı olabilmesi.

AMA BİR YERDEN SONRA İNSANA GINA GELİYOR

Oyunda geliştirilen bir diğer özelliğin ise voice communication olduğunu ekleyeyim. Bence bu çok önemli bir özellik, çünkü oyuna daha gerçekçi bir hava katacak. Bu özelliğin gelişmesi ile birlikte mesajlarada büyük yenilikler geldiği söyleniyor, artık tek tuş ile 2-3 tuşa basıp halettiğimiz işlemleri kolayca yapabileceğiz. Ayrıca oyun yeni çıkan bütün ses sistemlerini destekliyeceği söyleniyor (örnek:EAX2, Creative 6.1 vb.) Bu da oyunun her ne kadar pek belli etmesede yeni teklonojileri yakından takip ettiğini gösteriyor.

YİNE DE BUNA DEĞER

Grafiklerde de büyük gelişmeler olduğunu rahatlıkla görebiliriz. Fakat bu yeniliklerin bilgisayarımızı ne kadar zorlayacağı şu an bilinmiyor. Oyunda modellemeleri yapmak için MRM diye bir program kullanılıyor. Bu, motorun modellerde detayların yükseltilmesine izin verirken, oyunun daha rahat çalışmasını sağladığı söyleniyor. Gördüğümüz screenshotlarda da oyunun çevre grafiklerininde gayet başarılı olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. 

UMARIM BU SON BİR BAŞLANGIÇ OLUR

Bence bu oyunda Duke Nukem Forever gibi daha önce çıkması gereken bir yapımdı. Fakat bu oyunun satılmayacağı anlamına gelmez, çünkü oyunun çıkmasını bekleyen fanlarının sayısı hiçte göz ardı edilecek gibi değil. Team Fortress hakkında en yeni haberleri almak için http://www.sierra.com/games/teamfortress/ adresine göz atabilirsiniz. Valve bütün dediklerini gerçekleştirebilirse CS tadında bir Battlefield oynayabileceğiz.

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 28.09.2022 00:40
Kalan Karakter : 300 Gönder
Team Fortress 2

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×