Team Ninja patronundan hoş bir öngörü!

Team Ninja patronundan hoş bir öngörü!

Batuhan Kavruk
Batuhan Kavruk 18.10.2012 - 20:03
"Konsollar, oyun dünyasından asla kaybolmayacak!"
Ninja Gaiden serisinin ünlü yapımcı stüdyosu Team Ninja'nın, ünlü patronu Yosuke Hayashi'den hoş bir açıklama geldi. Hayashi, konsolların ve konsol oyunlarının oyun dünyasından asla kaybolmayacağını, hep zirvede kalacağını savundu. Konu hakkında ise şu şekilde bir açıklama getirdi:

"Bana göre konsollar asla oyun dünyasından kaybolmayacak. Hala televizyonun önünde elinde konsol kolu ile video oyunu oynayan milyonlarca insanımız var. Örneğin Call of Duty'e bakın; her yerde! Milyonlarca insan bu oyunu oynuyor. "

"Bu konuda düşüncem ise insanlar, gelişim bedeli sürdürülebilir kaldığı ve geleneksel oyunları satın almaya devam ettiği sürece video oyunu oynamaya devam edecek, o zaman ise biz orada olacağız. Eğer bir oyun her şeyi satarsa, tamamiyle oyun kavramını konsol firmalarını yok edecektir. "

Team Ninja patronundan hoş bir öngörü!
Hayashi, konuya daha derin bir açıklama getirip, oyuncularla daha içten bir iletişim kurabilmek için tiyatro ve sinemadan örnek verdi. Bir film vizyona girdiği anda insanların o filmi sinemada izlemeye gittiğini, televizyona ve akıllı telefonlara düşmesini beklemediğini savunan Hayashi, şu şekilde bir ekleme yaptı:

"Evet, medyumlarımız mevcut, hatta yaşlı bir adam hala burada; ve kesinlikle inanıyorum ki bu konsollarla aynı kaderi paylaşacak. Sanıyorum ki, bir süre daha ortalarda olacaklar.

Hayashi'nin söyledikleri mantıklı geliyor kulağa. Acaba işin içinde Ryu Hayabusa mı var? PC ile konsol karşılaştırması devam edecek gibi görünüyor. Ama biliyoruz ki, her oyuncunun kalbinde bir PC, bir de konsol yatıyor. Firmanın yeni oyunu Ninja Gaiden Sigma Plus 2 ise Vita için 2013'ün başlarında yayımlanacak.

Detayları takip edeceğiz.
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 1.11.2020 02:06
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×