Tek kişinin yaptığı oyun Nano Racing, Unreal Engine 5 kullanıyor

Eren Eroğlu
Eren Eroğlu 27.08.2021 - 20:57
Reddit'in WonderFactory isimli tek bir kişi tarafından geliştirilmekte olan Nano Racing, Unreal Engine 5 kullanılarak geliştiriliyor.

Reddit'in WonderFactory isimli kullanıcısı tarafından şu anda Unreal Engine 5 ile geliştirilmekte olan Nano Racing isimli yeni yarış oyunu, epey güzel gözüküyor. Tek kişi tarafından geliştirilmekte olan oyun, Unreal Engine 5 ile geliştirilen ilk yarış oyunlarından bir tanesi hâline gelecek. Ayrıca oyunun, Unreal Engine'in Chaos Physics sistemi gibi çeşitli özelliklerinden de yararlanacağını belirtmekte fayda var.

Tek kişinin yaptığı oyun Nano Racing, Unreal Engine 5 kullanıyor

Nano Racing, daha çok ''arcade'' türünde bir yarış oyunu olacak. Oyunculara daha hızlı tempolu bir deneyim sunulması hedeflenirken, çok daha eğlenceli saatler yaşatması hedefleniyor. Oyunun yayımlanmış olan oynanış fragmanında görseller her ne kadar oldukça güzel gözüküyor olsa da, sol ve sağ üst kısımlardaki arayüz unsurları oyunun yapısına hiç uymamış. Ayrıca oyunun temel sürüş sistemi biraz daha basit gibi gözüküyor. Umarız ki oyunun yapımcısı bu tarz unsurları düzeltir ve gerçekten oldukça kaliteli bir yapım ile karşılaşırız.

Tek kişinin yaptığı oyun Nano Racing, Unreal Engine 5 kullanıyor

WonderFactory tarafından geliştirilmekte olan oyunun kendi içerisinde sunmakta olduğu ilginç bir yanı da bulunuyor. Fragmanda dikkat ettiyseniz, atmosfer ve çevre tasarımı daha çok bir ev havasına odaklı. Adeta küçük bir yarış arabası oyuncağını kullanıyormuşuz hissiyatı veren fragman ile, oyunun bizlere daha farklı bir deneyim sunma potansiyeline sahip bir yapım olduğunu varsayabiliriz. PC, Xbox Series X ve PlayStation 5'e çıkacak olan oyunun gidişatını, hep birlikte göreceğiz.

Yorumlar 16
MK Okuru
MK Okuru 25.09.2021 04:12
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 30.08.2021 11:09
gerçek oyuncu birebir yüzlerinle bir fifa yada pes ne zaman göreceğiz onu bekliyorum ben :D gerçek sağ tasarımıyla
MK Okuru
MK Okuru 3.09.2021 13:11
Real abi fifacı pesci çıktı şaşırmadım
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 28.08.2021 00:02
motorla gelen araba fiziğinin üstüne hiç bir şey konmamış, herhangi bir özel gameplay mekaniği yok.

performans için temporal upscaling'i açıp çözünürlüğü düşürmüş, bu da uzaktaki nesnelerde flickering e sebep oluyor. ki o bile kurtarmamış.

sırf yapmış olmak için yapılan ucuz şeylerden sıkıldım...
MK Okuru
MK Okuru 3.09.2021 13:10
Herkes profesörü olmuş ama ne hikmetse şu kalitede oyunumuz yok Erzurum gibi reklam destekli dandik oyunlar anca yapabiliyoruz bence o bile başarıdır o ayrı
MK Okuru
MK Okuru 1.09.2021 02:00
Bu yara nereden? Bir şey üretmek için adım atmış, güzel olduğunu düşünmüş ki paylaşmış. Modelleme öğrenen birisi kapı sandalye yapar paylaşır, gelişimini ve başardığını gösterir. Sen kalkıp dayıp bunun daha iyisi 2001 de yaptırlar, olmamış, olmaz dersen Türkiye böyle olmaya devam eder. Eleştiri...
MK Okuru
MK Okuru 29.08.2021 11:59
Aynen chiping ve soundtrack üzerinde durulmamis, shifter neredeyse yok. Pop and kock sistemi çok zayıf olduğu için my point 3 for this game. Yeah baby
MK Okuru
MK Okuru 29.08.2021 00:19
Kesinlikle. Propların çoğu da Quixelden. Blueprint ve Ses kısımlarını bilmiyorum ancak gerisi bir günde eklenip play'e basılıp yapılabilecek bir şey. Oyun demek zor, test denebilir.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 28.08.2021 22:00
Ue motorunu kullanan birisi olarak soyleyebilecegim, tek kisinin yaptigi kisminda abartilacak bisey yok basarili bir is ama ue ile cok basit sekilde cok guzel gorunen isler ortaya koyabilirsiniz cunku muazzam bir motor.
MK Okuru
MK Okuru 1.09.2021 02:04
Insallah koyan insanlar çıkar, hiç yapmamış olmakla tek bir adım atmış olmak arasında çok fark var sonuçta. Ufacık bir şeyi takdir edemeyen insanların yorumları var yukarıda, kimse hiçbir şeyi anasının karnında öğrenmiyor :)
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 31.08.2021 19:17
Archviz mimar sunum evine araba koymuş sürüyo sadece :D
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 28.08.2021 22:13
Offf tek kişi dedi yağğ erkek yağğ
Kalan Karakter : 300 Gönder
Tek kişinin yaptığı oyun Nano Racing, Unreal Engine 5 kullanıyor

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×