Tekken 4

Devran Yardım
Devran Yardım 3.06.2010 - 12:31
Tekken adından da anlaşıldığı gibi iyi bir dövüş oyunu.

Sizlere PS2'nin baba beat'em up(dövüs) oyunlarından Tekken 4'ü degerlendirecegim; Bu yeni Tekken'de en çok dikkati çeken bence sadece oyunun adı olmuş, çünkü oyunda karakterlerimize öyle cok farklı hareketler verilmemiş. Mesela King yine bildiğimiz kombolarını yapıyor. Ama karakterler için bir sürü düşmanı alt etme yolu sağlanmıs. Ayrıca onları duvara çarptırarak daha çok güç kaybetmelerini saglayabiliriz.

Karakterlerimizin kapma hareketleri artık sadece iki düğmeye bırakılmıs. Bu kadar on bilgiden sonra gelelim oyunumuzun karakterlerine; oyunda 'Tekken Tag'a göre karakter sayısı az ama önceden de çok karakter olduğu halde çoğu karakterler hep benzer hareketleri yapıyorlardı, onların sadece adları ve görüntüleri farklıydı. Oyunda Christy ,Eddy Gordo, Xiaoyou, Kuma/Panda, Miharu, Yoshimitsu, Brian Fury, Violet, Jin, Combot, Lee, Kazuya, Nina, Lei, Marduk, Paul, Law, Hiehachi var.

Neyse oyuna baslayıp bir karakter seçtiğimiz zaman ise o karakterin neden bu dövüş'e katıldıgını anlatan bir kısa anlatım var. Bu bize o karakteri tanımamızı sağlıyor(o yönden çok iyi). Ayrıca her oyuncuyla Story Mode'da oyunun sonunu getirdiğimizde her karaktere özgü muhteşem bir video izliyoruz.

Gelelim oyunun grafiklerine; Tekken'in grafikleri gerçekten iyi. Karakterlerin poligon sayıları da arttırılmış, bu da görselliği arttırıyor. Özellikle de Christy iyi modellenmiş. Bu son versiyonda Tekken Tag'da meydana gelen grafik hatası çok aza indirgenmiş, mesela dövüş alanlarının olduğu yerler artık daha az grafik yıkımına ugruyor. Bu yüzden iyi bence. Ayrıca Namco'nun System 246'sı yükleme zamanlarını baya bir azaltmış.

Sesler de oyuna baya uygun hareket ediyor, ne demek istediğimi Story Mod'da oyunun finaline gelince anlayacaksınız. Kontroller Dual Shock'a hemen tepki veriyor. Bazen rakibi istediğimiz gibi kapamasakda yine de iyi.

Tekken adından da anlaşıldığı gibi iyi bir dövüş oyunu, hele rakibinizi etrafta sizi izleyen seyircilere çarptırdığınızda onların düşüşlerini izlemek çok zevkli... Oyunda ayrıca bir sürü mod var, özellikle de oyundan sıkılmanızı önlemek için Tekken Force Mode'u yapmışlar, Tekken 3'ten tanıdık bir mode sanki:) Oyun genelde iyi ancak bence bir de Virtua Fighter ve de Street Fighter EX3'ü deneyin derim.

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 29.09.2022 05:47
Kalan Karakter : 300 Gönder
Tekken 4

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×