Tekken 6 ve Street Fighter 4 Türkiye'de!

Merlinin Kazanı 3.06.2010 - 12:31
Tekken 6 ve Street Fighter 4 Türkiye'de!
Oyunseverlerin merak içinde bekledikleri Tekken 6 ve Street Fighter 4 oyunları Türkiyede ilk defa Ankara Fantasyland Video Oyunları Merkezi'nde yer alıyor.

Tekken 6 ve Street Fighter 4 oyun konsollarından önce ilk defa Japon arcade’lerde (oyun makinelerinde) çıktı. Ankara'da yerleşik Fantasyland Oyun Merkezi, çoğu kişinin merak içinde bekledikleri bu iki efsanevi oyunu Japonya'dan getirtti. Amerikada sadece birkaç adet olan bu makinelerde (Tekken 6) bir oyun ücreti 3 dolar iken Fantasyland’te sadece 1 YTL.

Tekken 6 ve Street Fighter 4 oyun makineleri 32 inch, 750p çözünürlüklü, LCD monitörlü, Japon stili oturmalı tip orijinal kasalar oyunculara rahat bir oyun imkanı sağlıyor. Tekken 6 kabininde 2 oyuncu kontrol kolları (Joystick ve butonlar) Street Fighter 4 de ise tek her kabin için için birer oyuncu için kontrol kolları bulunuyor.

Tekken 6'da Zafina, Leo, Miguel, Bob ve Azazel ismli 5 yeni karakterle birlikte toplam 41 karakter yer alıyor. Ayrıca bölümler oldukça geliştirilmiş, gece gündüz geçişleri ve ağır çekim tekrarları gibi özellikler ilk planda dikkat çekiyor. Tekken 5'teki detaylı karakter yapılandırmaları Tekken 6'da çok daha fazla seçenek ve ayrıntı ile sunuluyor. Street Fighter serisinin sonuncusu Street Fighter 4 de ise birbirlerine link ile bağlanmış 4 adet ayrı kabinde oyuncular birbirleri ile kapışabiliyor. Focus Attack, Ultra combolar, yeni karakterler ve 3D grafik özelliği ile Street Fighter 4 tam anlamıyla adeta bir oyun şöleni sunuyor.

Tekken 6 ve Street Fighter 4 Türkiye'de!
Yorumlar 10
MK Okuru
MK Okuru 17.04.2024 05:07
Kalan Karakter: 300 Gönder
Tekken 6 ve Street Fighter 4 Türkiye'de!
İlginizi Çekebilir