1/3

Terminator Salvation

Mahmut Saral
Mahmut Saral 3.06.2010 - 12:31
Kendinizi yok etmeniz doğanızda var!
Platformlar PC
Terminator Salvation
  • Yapımcı - Yayıncı GRIN - Evolved Games
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Aksiyon,Aksiyon
  • Sistem Gereksinimleri
Merlin Puanı 57
Artılar Efsanevi Terminator müziği, co-op
Eksiler Grafikler, sesler, çizgisel oluşu, kendini tekrar etmesi, yapay zeka
Çocukluğumdan beri Terminator serisi beni hep heyecanlandırmıştır. Hatırlayabildiğim kadar geriye gittiğimde görüyorum ki, televizyonda Terminator ve Rambo filmleri yayınlanınca inanılmaz zevk alırdım. Aradan yıllar geçmesine rağmen ben halen aynıyım, ama tek bir farkla. Terminator;, hayatımda izlediğim, sahip olduğum ve öğrenmekten mutlu olduğum en iyi film serisi oldu. Yetmedi müziklerini dinledim, o da yetmedi Arcade salonlarına koşarak oyunlarını denemek istedim. Biraz şahsi davrandım, evimdeki Atari için kasetler almaya başladım. Daha sonra PC, PS2 derken Terminator: Salvation'a kadar geldim. Peki bu serinin kıymeti, oyun piyasasında bilindi mi? Mutlu olduk mu? Eğer bir Terminator hayranı olarak benim de bu isme karşı bir borcum varsa bunu, bunu size kendi gözümden anlatarak ödemek isterim...

BÖLÜM 1: TERMINATOR İSMİNE BAKIŞ

Bir hikâye düşünün ki, yaşam sona ermek üzere. Üstelik bunun sebebi, ne bir doğal felaket, ne de insanlar arasındaki büyük savaşlar...

"Nükleer savaşın ardından makineler ayağa kalktı ve yıllar boyunca insan ırkını yok etmeye çalıştılar. Fakat savaş, gelecekte yapılmayacaktı, günümüzde olacaktı, bu gece... "
Terminator 1 açılış sahnesi


Terminator Salvation

2029 yılından 1984 yılına bir Cyborg, Sarah Connor'ı öldürmekle üzere programlanıp, gönderilir. Sarah bir önder değildir. Sıradan birisidir, ama henüz… Dünyaya getireceği oğlu John, yıllar sonra makineler ve insanlar arasındaki savaşın kazanılmasındaki en önemli kişi olarak insanlık tarihine geçecektir. Buna izin vermek istemeyen Skynet, John'u daha doğmadan yok etmek ister. Direniş kuvvetleri ise gönüllü olarak görevi kabul eden Kyle Reese isimli askeri, Sarah Connor'ı koruması için aynı zamana gönderir. Ancak Reese, sadece bir koruyucu değil, ayrıca John'un babasıdır da...

Hasta yatağında yatarken aklına gelen bu fikri, sinema perdesine aktaran James Cameron, belki de çektiği filmin bu kadar başarılı olacağını tahmin etmemişti. Bugün, Amerika Ulusal Film Kütüphanesi’nde, The Terminator barındırdığı kültürel ve tarihi değerler sebebiyle, koruma altına alınmış bir kaç filmden bir tanesi olma özelliğine sahip. Makine-İnsan savaşını en etkili şekilde yansıtabilen seri, 1991 yılındaki Terminator 2: Judgment Day (T2) ile devam etti. Yeni bir teknolojiyle üretilen T-1000'e karşı, bu kez insanlar tarafından yeniden programlanmış bir T-101 yer alıyordu. Görevi ise, henüz çocuk yaşta olan John'u korumaktı.

Terminator Salvation

102 milyon dolar bütçeyle çekilen T2, 520 milyon dolarlık sinema hasılatı elde ederek, "O zamana kadar çıkmış en pahalı ve en çok para kazanan film" unvanına sahiptir. Bu yapımla insanların akıllarında kurguladıkları "Büyük savaş", herkesi heyecanlandırmış ve adına yakışır bir finalle Terminator serisi sona ermişti. Filmin yazarı ve yönetmeni James Cameron, seriyi bitirdiğini artık bu filme katabilecek bir yeniliğin olmadığını açıklamıştı. Bu sözlerle makinelerin sayfası kapanırken, parasal getiriyi düşünen film yapımcıları, bu ismi kullanmaya devam etti. Dikkat edin "İsmini kullanmaya devam etti" diyorum.
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×