1/2

Test Drive 7

Emre Günen
Emre Günen 3.06.2010 - 12:31
"Aynı tas aynı hamam" deyiminin ne ifade ettiğini öğreneceksiniz.
Platformlar PC, PC
Test Drive 7
  • Yapımcı - Yayıncı Pitbull Syndicate - Infogrames
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Yarış
  • Sistem Gereksinimleri
Merlin Puanı 60
Artılar -
Eksiler -

AYNI TAS AYNI HAMAM

Oyunu ilk aldığım an resimlerine bakarken herhalde bu işkenceden onlarda sıkıldı da gerçekten adam gibi bir oyun yapmışlar demiştim. Çünkü CD'nin üstündeki screenshotlar o kadar güzeldi ki aklınızda oyunun önceki versiyonlarından kalan bütün soru işaretlerini siliyordu. Fakat bunun tamamen bir kandırmaca olduğunu açılış videosundan sonra anlıyorsunuz. Video bir yarış oyunu için iyi hazırlanmış. Oyunun menüleride fena değil. Ama gel gelelim oyuna başlayınca uninstall etmeniz için son derece hızlı davranmanız gerektiğini anlıyorsunuzç

HİÇ BİRŞEY DEĞİŞMEMİŞ

Oyunun gerektirdiği sistem bana çok garip geldi. Çünkü oyunun kötü grafiklerine rağmen iyi bir sistem gereksinimi. Oyun test ettiğim sistem olan P3 733, 64MB, Geforce2MX ve 384 MB ram de bile çok fazla takılıyor. Hatta çözünürlüğü biraz artırınca oynanamaz bir hal alıyor. Oyunun grafiklerinden bahsederken değinmeden geçmeyelim. Kaplamalar duvar kağıdı tadını veriyor. Çevre detayları ise berbat. Zaten oyunu mahveden de bu sırf çevrenin gereksiz detaylandırılması olmuş. Bu yüzden oyun çok ağırlaşıyor. Kapalı mekanlarda ise -mesela drug race yaparken- etrafı gayet uyumlu dizayn etmişler.

Oyunun fizik motoru içler acısı; araba bazen aşırı reaksiyon verebiliyor bazende hiç cevap vermiyor. Mesela yokuş aşağı bir yoldan inerken kendinizi uçak simülasyonu oynuyormuş gibi hissediyorsunuz. Öbür yandan karşıdan gelen bir araca tam ortasından çarptığınızda sanki hiç birşey olmamış gibi yolunuza devam ediyorsunuz. Bu da oyundaki dengesizliği çok iyi anlatıyor.

HERŞEYİN BİR SONU VARDIR

Oyunun kötü kısımları daha bitmedi ama şimdi oyunun azda olsa iyi yönlerinden bahsetmek istiyorum. Baştan söylemek istiyorum; söylemem gereken en önemli şey arabaların özene bezene yapıldığı. Tatmin edici sayıda araç var ve bunların çoğu Amerikanın klasik araçları. Kullanmak büyük bir zevk. Fakat kötü fizik motoru yüzünden 4 tekerlek takılmış odun parçaları kullanıyormuş havası veriyor. Bu da beni ve çoğu oyuncuyu sinir ediyor. Oyundaki en güzel grafikler belki arabalar üstünde yapılmıştır. Keşke arabalara gösterdikleri özeni birazda pistler için gösterselermiş. Bizde patlak egzozumuzdan gelen sesin havası ile San Francisco sokaklarında 67 model Chorvette'mizle hava atabilseydik. Keşke... Ama yapımcılar bunu pek istememiş gibi gözüküyor.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×