1/2

Test Drive Unlimited

Emre Gökberk
Emre Gökberk 3.06.2010 - 12:31
Elde PSP, Hawaii yollarında tozu dumana katıyoruz.
Platformlar PSP
Test Drive Unlimited
  • Yapımcı - Yayıncı Atari Interactive - Atari Interactive
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Yarış,Yarış
Merlin Puanı 87
Artılar Temiz grafikler. Hawaii atmosferi. Onlarca lisanslı araç.
Eksiler Fizik motorunun ve yapay zekanın zaman zaman hata yapması.

Sony’nin el konsolu Play Station Portable, uzun bir süre ardından tekrar piyasaya çıkmış olan Test Drive ailesinin son üyesi Unlimited’ı ağırlıyor. Uzun süre ardından ilk kez Xbox 360 konsolunda boy gösteren ve oyuncuları saatlerce başında tutmaya yetecek bir içerikle çıkan serinin son versiyorunu, konsollar ardından PC’de de beklenen başarıyı büyük ölçüde elde etti. Atari firması geçen zamanın acısını çıkartmak istercesine yapımı neredeyse tüm platformlarda çıkartarak pastadan daha büyük bir dilim almak istemiş olabilir, ancak böylece bizlerde bu güzel oyunu PSP’de oynama şansına nail olabildik.

Online TDU
Test Drive Unlimited, her ne kadar PC ve Xbox 360’daki kadar iyi bir şekilde PSP’de karşımıza çıkmasa, bundan daha fazlasını beklemek çok da doğru olmayacaktır. Bu bakımdan ele aldığımızda TDU’in PSP’de diğer platformlardan farklı ve benzer yanlarını ele alarak incelememize devam etmek daha uygun olacaktır.

Ana menüye ulaşmadan öncelikle online modun aktif olup olmaması soruluyor. Eğer multiplayer oynamak istiyorsak bu soruya evet cevabını vermeli ve aktif bir bağlantı sağlamalıyız. Ardından online bir server’a bağlanmalı ve haritada üzerinde offline modda ki gibi yarışma ikonları aramalıyız. Böylece yarışmak üzere bekleyen diğer yarışçıların parkuruna dahil olabiliyoruz. Multiplayer’da PSP’nin bir avantajı da 3 kişiye kadar via ve ad hoc modu üzerinden yarışma imkanı tanıması. Ancak yapımın oyun paylaşım moduna sahip olmaması yüzünden diğer oyuncularda kendi TDU umd’lerine sahip olmaları gerekmekte.

Ana menüde bulunan Quick Race tuşu ile listede açık olan araçlardan herhangi biri seçilerek yarış yapılabiliyor ancak istenilen parkur seçilemiyor. Her yeni parkur bir önceki derece ile tamamlandıktan sonra açılıyor. Derece ile tamamlanan yarışlar para ve kredi puanı ile ödüllendiriliyor. Zorluk seviyesinin de belirlenebildiği ana ekran arkasında oynayan parkur videosunun hızı, L ve R omuz tuşları ile ayarlanabilmesi ile sabırsız oyuncuların tanıtımı çabuklaştırması sağlanmış.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×