The Agency

Hasan Selman
Hasan Selman 3.06.2010 - 12:31
Yeni nesil ajanlar iş başında
Ajan dediğimizde çoğu kişinin aklına James Bond geliyordur. Sony Online’nın geliştirmekte olduğu “The Agency’’ ajanlık kavramını değiştirecek gözüküyor. MMOFPS (Massively Multiplayer Online First Person Shooter) türündeki yapım 2006’da piyasaya sürülen GunZ: The Duel’i andırsa da, hikayesi ve farklı özellikleriyle kendini gösteriyor.

Online macera

Farklı haritalarda farklı görevlere sahip olacağımız The Agency, online tabanlı bir FPS olarak kullanıcıların huzuruna çıkmaya hazırlanıyor. Yapım, bünyesinde diğer online oyunlardan da bazı özellikleri barındırıyor ve türe farklılık getirecek gözüküyor. The Agency’nin göze çarpan en büyük özelliği karakter seçimi olacak. Karakterler özelliklerine göre kendilerine özgü kabiliyetlere ve birçok avantaja sahip olacaklar.

Karakterlerin ve mekanların üzerinde epey durulan yapımda, takım halinde ilerleyerek düşman grubu yok etmeye çalışacağız. Zaten oyunu farklı kılan etmenlerden bir diğeri ise kişiyi takımına bağlaması. Takım arkadaşlarına verilen önem bir hayli yüksek. Splinter Cell’in multiplayer’ındaki gibi bazı engelleri aşmak için yanımızdaki kişilerden yardım alabileceğiz. Mesela grubumuzdaki başka birinin yardımı sayesinde, yüksek bir duvara tırmanabilecek veya atlayabileceğiz.

The Agency
"Oyun Unreal Engine 3 ile geliştiriliyor."

The Agency, multiplayer tabanlı olduğundan bünyesinde farklı modları barındıracak. Bunlar arasında sabotaj ve çoğu oyundan bildiğimiz klasik Deathmatch seçenekleri yer alıyor. Yapımda fizik ve gerçekçilik öğeleri üzerinde çok durulmasa da, bu etmenin oyuncuları çok etkileyeceğini düşünmüyoruz. Oynanabilirlik ve hikayesi bakımından zengin olan The Agency, eksikliklerini gölgeleyecek özellikleri ve içeriğiyle zevkli bir multiplayer deneyim sunacak gibi duruyor.

Farklı bir deneyim

Unreal Engine 3 ile geliştirilen yapım, yüksek olmayan sistem gereksinimleriyle oyuncuları sevindirecek. Firmadan gelen haberler de oyun severleri mutlu edecek cinsten. Buna göre oyun için bir kereliğine mahsus olarak ücret verileceği ve daha sonra başka bir ödeme yapılmayacağı söyleniyor. The Agency, kendini tekrarlayan multiplayer yapımlardan sıkılan kişiler için iyi bir alternatif olacak gözüküyor. Halen geliştirme aşamasında olan proje, 2010’un ilk çeyreğinde PC ve PS3 için raflardaki yerini alacak.
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 2.07.2022 18:04
Kalan Karakter : 300 Gönder
The Agency

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×