1/2

The Chronicles of Riddick: Assault on Dark Athena

Mahmut Saral
Mahmut Saral 3.06.2010 - 12:31
Riddick günlükleri devam ediyor
2004 yılında Xbox konsoluna özel olarak hazırlanan The Chronicles of Riddick: Escape from Butcher Bay, etkileyici atmosferi ve kaliteli grafikleri başta olmak üzere, birçok yönden başarılı bir oyun olarak hafızalarımızda yer edinmişti. Tek platform yapımı olarak 1 milyondan fazla satınca, oyunun PC versiyonunun da hazırlanmasına karar verilmiş, görsellerinde yapılan bir takım geliştirmeler sonucunda Doom 3 ve Far Cry gibi oyunlarla yarışabilecek düzeye gelmişti. Tam 4 yıl aradan sonra Starbreeze ve Tigon, bir kez daha Riddick dedi. Resmi duyurunun ardından işler pekiyi gitmiyordu denebilir. Vivendi-Activision birleşmesinin sonucunda ortada kalan yapımlardan birisi de Assault on Dark Athena oldu. Neyse ki, belirsizlik kısa sürdü ve oyunun yeni yapımcısının Atari olduğu açıklandı. Konsollara özel düşünülen yapımın PC için de çıkacağı netleşti ve Riddick’in bir yeniden yapımdan (Remake) daha fazlası olduğunun ilk belirtileri görüldü.

Ne istiyorsun?

Assault on Dark Athena, İki Campaing’den oluşan bir oyun. Vin Diesel ile bir kez daha Riddick kimliğine bürünürken hem eskiyi hem de yeniyi göz önünde bulundurmamız gerekiyor diyebiliriz. Riddick’in iki bölümden oluşan hikayesinin ilk kısmını yeniden hazırlanan Escape from Butcher Bay oluşturuyor. Assault on Dark Athena ise, oyunun ikinci bölümü olarak sunuluyor. Pitch Black’in öncesini konu alan bir hikaye barındıran bu bölüm, başına ödül konulmuş Riddick ve onu yakalamak için emir almış yüzlerce düşmanının mücadelesine sahne olacak. İki başlık toplamında 20 saatlik oynanış vadeden Riddick’te, görsel ve oynanış olarak düzenlemeler ve birçok yenilik yer alacak. Yapımcıların dediğine göre, bunların bir kısmı daha önce denenmemiş özellikler, ama şuan detaylardan bahsedilmek istenmiyor ve “Oyuncular, memnun kalacak” deniyor.

Karanlık, benim dostum

Yönettiğimiz karakter bir kaçak olunca, haliyle gizlilik konusunda da becerisi olması gerekir. İlk oyunda sessizce ilerleyebiliyor, havalandırmalara girebiliyor, karanlıkta gizlenebiliyor, etkisiz hale getirdiğimiz düşmanları karanlıkta saklayabiliyor ve en önemlisi karanlıkta görebiliyorduk. Bu özelliklerin tamamı, daha da gelişmiş bir şekilde yeni yapımda karşımıza çıkacak. Yine karanlığa saklanarak hareket edebileceğiz. Samuel Ranta-Eskola bunun için, “Eğer bu olmasaydı, gerçek bir Riddick oyunu olmazdı” diyor. Ek olarak yapımın diyalog sistemi de ilk Riddick ile benzer özelliklerde olacak. İlk oyunda yer alan çoğu detay üzerinde çalışmalar yapıldığını belirten yapımcılar, ayrıca düşman yapay zekasında da yapılacak geliştirilmeler sonucunda daha heyecanlı bir deneyim sunmayı düşünüyorlar. Tabii ki, yeni yapımda karşılaşacağımız farklı düşmanlar da olacak.
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×