1/7

The Curse Of Monkey Island

Ahmet Sayman
Ahmet Sayman 3.06.2010 - 12:31
Tam Çözüm - Guybrush'ı 3. oyunda da yalnız bırakmıyoruz...

Oyuna başlamadan önce size iki seçenek sunulacak. Oyunun gidişatında değişikler yok. Sadece Mega Monkey’i seçerseniz daha çok bulmaca çözmeniz gerekecek. Yazımı Mega Monkey’e göre yazıyorum. Eğer ötekini seçerseniz arada yapmanıza gerek olmayan bölümler var. Onları da yazacağım.Şimdi oyuna başlayalım.

PART 1 – THE DENISE OF THE ZOMBIE PIRATE LECHUCK
Oyuna LeChuck’ın gemisinde başlayacaksınız. Önünüzde duran korsan Wally! Onunla konuşun. Her seçeneği seçin. Sonunda gerçekten korsan olmadığını itiraf edip ağlamaya başlayacak ve elindeki plastik kancayı yere atacak. Yerden kancayı alın. Duvarda duran devasa çubuğu alın.(Ramrod)Topu kullanın ve karşınıza çıkan dört botu da vurun.(Arkadaki kaleyi vurursanız merak etmeyin bir şey olmuyor)Hepsini vurunca pencereden dışarı bakın. Suyun üstünde duran kurukafa Murray. Onunla ileride tanışacağız ama isterseniz şimdiden konuşun. Malzemelerinizde kancayı sopa üstünde kullanın. İsterseniz bununla Murray’i suya itebilirsiniz. Kancalı sopa yardımıyla suda yüzen nesneyi alın.Geri içeri girin ve yeni aldığınız kılıcı topu tutan ip üstünde kullanın. İpi kestikten sonra topu ateşleyin ve bu odadan kurtulun.Geldiğiniz odada pek çok hazine var.Yerdeki çantayı alınca altından koca bir elmas çıkacak. Elması alın ve sağdaki camda kullanın.(Porthole)Olanları izleyin. Bölüm bitti.

PART 2 – THE CURSE GETS WORSE
Elaine yüzükten dolayı lanetlenecek ve altına dönüşecek. Sağdaki yanan odun parçasını alın ve sürekli sağa giderek haritaya çıkın. Haritada hemen solunuzdaki soru işareti bataklık.Oraya gidin. Gemiye doğru ilerlediğiniz de tekrar Murray ile karşılacaksınız. Konuşup konuşmamak size kalmış. Gemiye girince yerde duran yapıştırıcıyı ve bebeğin üzerinden iğneyi alın. LeChuck’ın gemisinden aldığınız para çantasını soldaki sakız makinesinde kullanın ve sakız alın. Önünüzde duran timsahın dilini çekince artık fazlaca aşina olduğumuz biriyle karşılaşacağız. Voodoo Lady ile her konuda konuşun. Elaine kaçırıldı ve onu kurtarmak için Blood ısland’a gitmeliyiz. Bunun için de her oyunda karşılaştığımız tayfa,gemi ve harita üçgenine başvuracağız. Konuşmanız bitince haritaya geri dönün ve sağdaki şehre gelin.
Şehre gelince öncelikle tiyatronun solundaki kapıdan girin. Asılı duran paltoyu inceleyin ve üstünden “dandruff”’u alın. Cebine bakınca eldiven bulacaksınız. Eldiveni de aldıktan sonra masanın üstündeki büyülü sopayı alıp şapka üzerinde kullanın ve kitabı alın. Soldaki sandığın üstündeki Blood Island Stickler’ı inceleyin. Sağdan sahneye gidip aktörle konuşunca Blood Island’la ilgili biraz bilgi alacaksınız. İşiniz bitince tiyatrodan çıkın ve sağdaki berber dükkanına girin. İçerideki elemanlar sizin gelecekteki tayfalarınız. Onlarla konuşunca hiçbiri tayfanız olmak istemeyecekler. Hepsine ayrı bir oyun oynayacağız ama önce Captain Rottingham’ı berber koltuğundan kaldırmalıyız. Kaptanı tıraş eden berberin adı Haggis. Biraz beklerseniz saçını düzelttikten sonra elindeki tarağı bıraktığını göreceksiniz. O tarağı bırakınca elinizdeki “kepekleri” taraf üzerinde kullanın. Artık Rottingham’dan kurtulduk. Koltuğa oturun ve altındaki kolu çekerek yükselin. Kitabın üstündeki taşı alınca Haggis yeni bir tane bulmak için ayrılacak. O gidince tekrar kolu kullanın ve en üste kadar çıkın. Tepedeki makası alınca Haggis gelecek. Berberden çıkmadan önce Bill’in (havluyu yıkayan korsan) sırtına vurun. Boğulmak üzere iken bir daha vurunca “jawbreaker”’ı tükürecek. Yerden alın ve dışarı çıkın.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×