The Elder Scrolls Online: High Isle çıkış tarihi açıklandı

Ersin Kılıç 28.01.2022 - 12:08
Bethesda yaptığı açıklama ile The Elder Scrolls Online: High Isle çıkış tarihi dışında yeni genişleme paketine dair önemli bilgileri de paylaştı.

The Elder Scrolls serisinde hiç görülmemiş bir dünyada geçecek olan The Elder Scrolls Online: High Isle Bölümü; PC/Mac ve Stadia'da 6 Haziran 2022'de, Xbox ve PlayStation konsollarında ise 21 Haziran 2022'de çıkacak. Bethesda'nın konu ile ilgili verdiği bilgiler ve genişleme paketinin videosu şu şekilde;

The Elder Scrolls Online: High Isle, 6 Haziran'da geliyor

ESO'nun 20 milyonu aşkın oyuncusu ortaçağ kültürü ve mimarisiyle dolu, görkemli kaleler ve heyecan verici turnuva alanlarıyla kaplı cennet gibi bir adayı deneyimleyecek. Bu yılki bölümün hikâyesi, politik entrikalara odaklanacak. High Isle da Three Banners War'a son verecek barış müzakereleri için ittifak temsilcilerinin gelebileceği mükemmel bir mekân. Zirveyi düzenleyen Society of the Steadfast olsa da oyuncular Ascendant Order'a ve kaotik planlarına karşı dikkatli olmalı. 

Daha önce keşfedilmemiş bir bölge olan Systres Takımadası'nda Akdeniz'in göz kamaştırıcı rüzgârlı sahillerinden esinlenildi. Hem insanların, hem elflerin soyundan gelen Bretonların vatanı olan büyüleyici High Isle diyarı da burada yer alıyor. Elitler feodal bir topluluk olan Gonfalon Bay'de yaşıyor. Burası High Isle'daki tüm politikanın merkezi. Merhametsizlik burada en önemli erdemlerden biri. Oyuncuların arkalarını kollamaları gerek! 

The Elder Scrolls Online: High Isle çıkış tarihi açıklandı

Geçtiğimiz yıl ESO oyunculara Yoldaşları getirdi. 2022'de de ZeniMax Online Studios bu sistemi geliştirecek. Oyuncular iki yepyeni yoldaşa; sokaklarda büyüyen ve büyüye ilgi duyan bir Khajiit olan Ember ve oyunculara yardımcı olmayı görev bilen heyecanlı bir şövalye olan Breton Isobel'e erişebilecek.  

2022'de ayrıca Tales of Tribute adında, ESO dünyası içinde oynanabilen yepyeni bir kart oyunu geliyor. High Isle'da icat edilen bu eşsiz kaynak toplama oyunu PvP ve PvE olarak oynanabiliyor. Oyuncular Tales'in kendi seviye sistemi ile sıralamada yükselebilir. Ayrıca mobilyalar ve Transmute Stone'lar gibi güzel ödüller var. Hatta dünyada belirli NPC'lere karşı oynayarak bir hikâyeyi ilerletmek de mümkün.  

Ana oyuna gelen yamanın bir parçası olarak High Isle'ın çıkışıyla birlikte oyuncular PC/Mac ve Stadia için 6 Haziran'da; Xbox ve PlayStation konsolları için ise 21 Haziran'da oyunu İspanyolca metinlerle oynayabilecek. Seslendirmeler her zamanki gibi İngilizce kalacak olsa da gelecek güncellemelerdeki metinler ve altyazılar da İspanyolca'ya çevrilecek. 

Yorumlar 1
MK Okuru
MK Okuru 26.05.2024 15:41
Kalan Karakter: 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 19.04.2022 11:37
Oyun Türkçe mi?
Kalan Karakter: 300 Gönder
The Elder Scrolls Online: High Isle çıkış tarihi açıklandı
İlginizi Çekebilir