1/8

The Godfather

Güven Gümüş 3.06.2010 - 12:31
Tam Çözüm:En tepeye nasıl ulaşılır? Nasıl babaların babası olunur? Hepsi açığa çıkıyor
EA Games'in aksiyon oyunu The Godfather'ın tam çözümünde sizlere elimden geldiğince yardımcı olucam. Tam çözüme başlamadan önce oyun hakkında bilinmesi gerekenleri maddeler halinde yazdım. İşte oyun hakkında bilinmesi gerekenler;

1. Adamların kafasını üzerinde Baba’nın amblemi varsa o adamı sorgulamalısınız. Eğer adamın kafasının üzerinde hedef yuvarlağı varsa o adamı mutlaka öldürmelisiniz.
2. Oyunda aileler renkleriyle ve isimlerinin baş harfleriyle (Tattaglia, Stracci, Cuneo, Barzini) dükkanlar işaretlidir. Bu işaretli dükkanlarda o ailenin haraç aldığını gösterir. Eğer işaret gri aslan şeklindeyse sizin haraç aldığınızı gösterir.
3. Haraca bağladığınız bazı mekanların arkasında kirli işlerin döndüğü bir yer oluyor. O yerde bu kirli işleri yöneteni de haraca bağlamak zorundasınız.
4. Eğer bir ailenin fertlerini ne kadar çok öldürürseniz o aileyele aranızda MOB WAR çıkacak(mafya savaşı) ve sağ üst köşede bir sayaç başlayacak.Bu sayaç bitmeden önce FBI/G-Men i bulmalı ve ona rüşvet vermelisiniz.(Haritanızda büyük köşeli bir rozet) FBI/G-Men rozetin tam altında olmasına rağmen bazen bir çallığın arkasında bazen de bodrum katında olabiliyor.Eğer süre bitmeden gitmezseniz bütün haraca bağladığınız dükkanlar patlıyor. İlla da süre başlayınca adama rüşvet vermek zorunda değilsiniz. Baktınız size bir aile gördüğü yerde ateş açıyor ama süre yok o ailenin size ateş etmemesi içinde FBI/G-Men’e gitmelisiniz.
5. Oyunu kaydetmek için Yeşil ev simgesine gitmeniz gerekiyor. Oyunu bir görev almışken de kaydede bilirsiniz(geri sayımlı hariç).Oyunda mavi görevleri yaptığınız sırada ölürseniz o görevin Checkpoint noktasından başlıyorsunuz. Haritadaki sarı evlerde alınmayı bekleyen evleri simgeliyor. Bu evlerin kapısının yanındaki ev simgesinin yanına gelip Space ile alabilirsiniz.
6. Mavi görevler dışında birde sarı görevler mevcut. Bu sarı görevler senaryoya bağlı değil yapıp yapmamakta özgürsünüz. Ama yaptığınız takdirde para ve saygınlık kazanıyorsunuz. Görevi aldığınız kişi o şahısın nasıl ölmesi istediğinizi size bildiriyor ve bonus olarak yazılıyor. Eğer adamın istediği gibi öldürürseniz mesela; yakarak öldürürseniz fazladan para ve saygı kazanıyorsunuz.
7. Oyunda kaşı ailenim adamlarını öldürme şekline göre saygı kazanabiliyorsunuz. Döverek ya da boğma teliyle daha çok saygı kazanabilirisiniz. Normal halktan birini ancak boğma teliyle öldürünce saygı kazanabilirsiniz. Otellerde kırmızı jartiyerli fahişelerle sohbet ederek saygı ve halkın size daha iyi bakmasını sağlayabiliriniz. Ayrıca Polis şeriflerine de rüşvet verdiğinizde saygınız artıyor (haritadaki sade rozet).
8. Arkasında kasa olan kamyonları durdurarak adamları sorguladığınızda saygı ve bolca para kazanıyorsunuz.
9. Eğer polislerin sizi kovalama rütbesi 2 den fazla olduysa kayıt evinize, yatağınızın yanına gelince 2 ye düşüyor. Ya da başka bir bölgeye geçince tamamen kayboluyor. Ama hemen geri dönmeyin.
10. Bazı bölümlerde alarmın çalmaması gerekiyor. Yine de alarmı çaldırdıysanız sizi göreni ya da görenleri yukarıdaki süre bitmeden öldürmelisiniz.
11. Sol üst köşedeki saygınlınız bir sayı artınca ESC tuşuna basıp Skills and Upgrade girip seviye atlayın.
12. Görevleri N harfi ile gösterebilir ve hangi görevi yapacağınızı görebilir.