The Incredible Hulk

Emre Gökberk
Emre Gökberk 3.06.2010 - 12:31
Dersimiz oyun yapımı, konumuz "Pes doğrusu"
Platformlar PC
The Incredible Hulk
  • Yapımcı - Yayıncı Edge of Reality - SEGA
  • Çoklu Oyuncu: Yok
  • Oyun Türü: Aksiyon,Aksiyon
  • Sistem Gereksinimleri
Merlin Puanı 43
Artılar Etrafı parçalayıp kısa süreli stres atmak
Eksiler Hemen hemen oyunun tamamı
Anlaşılan o ki günümüzün yeni trendini çizgi romanlar ve bunlara bağlı piyasaya çıkan filmleri ile oyun varyasyonları oluşturuyor. Aslında nedeni için fazla kafa yormaya da gerek yok. Firmalar ellerindeki ürünleri tükettiler; geriye kalanlar ise artık para etmiyor, zira büyük oranda zaten denendiler. Spore gibi merakla beklenen sıra dışı bir kaç oyun dışında yeni bir potansiyel de zaten bulunmamakta. Bu nedenle de hali hazırda hikayeleri, karakterleri ve hatta taraftar kitleleri olan çizgi romanlar bu nedenle son dönemde prim yapıyor. Eh, bize de haliyle incelemek düşüyor...

Piyasadaki hemen hemen tüm platformlarda boy gösteren Incredible Hulk, PC platformunda da diğer versiyonları ile büyük oranda benzerlik gösteriyor. Zaten firma tarafından PC için uyarlama konusunda özel bir çaba sarf edilmediği, daha ana menüde kendini belli ediyor. Zira ana menüyü açan komut olarak ya Gamepad’ine bas ya da fareye tıkla tarzı bir yaklaşım söz konusu oluyor. Bu hayra alamet olmayan giriş ardından hikaye modunu seçerek kısa bir video ardından oyuna giriş yapıyoruz. Tahmin edileceği üzere bu çok da sakin olmayan bir giriş oluyor. Polisler yeşil devin peşinde ve haliyle bizde kaçmakla yükümlüyüz. Karakterimiz tam bir yıkım makinesi olarak görevini oldukça ses çıkartarak yerine getirmekte. Onu kızdıran biri olmak istenilmeyecek cinsten. Zira Hulk metal kapılar dahil her şeyi yumrukları ile kırarak kendine yol açıyor. Bize de ekranın sol altındaki haritadan çıkışı takip etmek kalıyor. Karşımıza yığınla ateş eden polis çıkmasına karşın, mermiler bana mısın demiyor.

Bu kadar da olmaz dememeli!

Özellikle son dönemde görmeye alışık olduğumuz New York sokakları, bu yapımda da karşımıza çıkmayı sürdürüyor. Şehrin neredeyse yaşayan yerlileri olmuşken, yeşil devin yavaş yavaş onu parçalaması içimizi sızlatıyor. Ara sahnelerde eşlik eden videolar da film ile tanıdık simalar ve mekanlar görmek mümkün oluyor. Gerçi hiçbir şey vaat etmeyen sinematikler olmasa da olurmuş demeden edemiyorum. Şehirde çok çeşitli olmayan araç ve birbirini tekrar eden yapılar nedeni ile de herhangi bir şekilde canlı bir şehir izlenimi uyanmıyor. Etrafta bulunan araç ve insanlarda terör anında kaçışmaya başladıklarından ortalık daha da tenhalaşıyor. Zaten görsel olarak oldukça kötü olan yapım, oynama isteğinizi köreltiyor. Yaptığımız yegane şey yumruk atmak, düşmanları havaya uçurmak, binaların üzerine çıkmak ve yıkmak, araçları preslemek gibi aksiyonlardan oluşuyor. Tamam, belki filmde de aynı şeyler oluyor; ancak hiç durmadan aynı şeyleri tekrarlamak ve sürekli bir aksiyon içinde olmak oldukça sıkıcı bir hal alabiliyor. Binalara tırmandığımızda ise karşımızda uzanan bir şehirden ziyade gri bir ufuk ile karşılaşıyoruz.

Bu nedenle GTA’daki gibi yukarılara tırmanmakta da fazla heveslenmemek gerekiyor. İşin tek eğlenceli yanı oradan oraya zıplayarak geçmek oluyor. Hikaye görevler haricinde mini oyunlar da bulunuyor. Ancak çoğu görev tekrar eden bir yapıda olduğundan fazla bir şey ifade etmiyor. İlerledikçe gelişen yapıda olan karakterimize ait herhangi bir seçim ve müdahale şansımızda bulunmuyor. Meydana gelen gelişme yalnızca ekranın altından bize bildirilmekle yetiniyor. Kontroller açısından fare ve klavye kombinasyonunun kullanıldığı yapımda combolar yapmak da mümkün kılınmış. Yine de sürekli etrafı alaşağı ettiğimizden olsa gerek bu combolarda pek bir eğlence sağlamıyor. Görsel olarak da oldukça kötü olan yapımda karakter modellemelerine dahi pek dikkat edilmediği görülüyor. Incredible Hulk, ne yazık ki fanlarına dahi tavsiye edemeyeceğimiz bir yapım olmuş. Piyasada bu kadar kaliteli yapım varken, bu kadar vurdum duymaz oyunlar piyasaya sürüldüğünü görmek geçekten pes doğrusu dedirtiyor.
Yorumlar 12
MK Okuru
MK Okuru 3.10.2022 08:40
Kalan Karakter : 300 Gönder
The Incredible Hulk

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×