The Last Guardian'ın tasarımcısı Ueda'ya yaşam boyu onur ödülü

The Last Guardian'ın tasarımcısı Ueda'ya yaşam boyu onur ödülü

Ahmet Özçilingir
Ahmet Özçilingir 12.10.2018 - 10:28
Ueda'ya bir ödül daha

ICO, Shadow of The colussus, The Last Guardian, gibi oyunların tasarımcısı Fumito Ueda'ya Brazil Game Show'da yaşam boyu onur ödülü verildi. Fumito  Ueda'nın el izi Brazil Game Show şöhretler yolunda sergilenecek.

ICO, Shadow of The colussus, The Last Guardian'ın tasarımcısına onur ödülü

The Last Guardian'ın tasarımcısı Ueda'ya yaşam boyu onur ödülü

Playstation 2'nin en önemli oyunları arasında gösterilen ICO ve Shadow of The Colossus oyunlarının tasarımcısı, birden çok BAFTA ödülüne sahip olan Japon oyun geliştiricisi Fumito Ueda'ya bir ödül de Brezilya'dan geldi. Fumito Ueda'ya Brazil Game Show'da yaşam boyu onur ödülü verildi. 

48 yaşındaki Japon oyun geliştiricisi ve tasarımcı Fumito Uedo, duygusal yoğunluğu olan oyunları ile biliniyor. PlayStation 2 için yayınlanan ICO ve Shadow of The Colossus oyunları, dönemin en sevilen oyunları arasında yer alıyordu. Daha sora Playstation 3 için duyurulan ve adeta olay yaratan The Last Guardian'ın yapımı yılan hikayesine dönmüştü. Playstation 3 için yayınlanmayan The Last Guaridan, tam unutuldu derken oyunun Playstation 4'e geleceği açıklanmıştı. PlayStation 4 için yayınlanan The Last Guardian olumlu eleştiriler almıştı.

Yorumlar 1
MK Okuru
MK Okuru 5.07.2020 03:54
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 12.10.2018 14:22
Bide şu oyun mekaniklerini düzgün yapmayı bi çözebilse mükemmel olacak.
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir