The Last of Us, Amerikan eğlence sektöründe yeni bir rekor daha kırdı

The Last of Us, Amerikan eğlence sektöründe yeni bir rekor daha kırdı

Furkan Güler
Furkan Güler 1.11.2019 - 11:30
Sony'nin büyük başarısı.

PlayStation markasının en önemli oyunlarından bir tanesi olan The Last of Us kanadında yeni bir gelişme daha yaşandı. Son olarak PS4'e remastered şekilde çıkan The Last of Us, analist Mat Piscatella'nın belirttiğine göre Amerikan eğlence sektörünün en çok satan korku markası haline geldi. Ünlü korku filmleri, dizileri ve tv şovlarını geride bırakan The Last of Us böylelikle yeni bir rekor daha kırmış oldu. PS3 ve PS4 platformlarında 20 milyonu geçen satışıyla rakiplerini kıskandıran oyun, özellikle hikaye anlatımı sayesinde oyunculara unutulmaz anlar yaşatmıştı. Bir sonraki sene The Last of Us Part 2 ile hikayesini devam ettirmeyi planlayan seri, bu kez Ellie'yi kontrolümüze verecek. Bakalım yeni oyun da satış rekorları kırabilecek mi? Hep birlikte göreceğiz.

The Last of Us, Amerikan eğlence sektöründe yeni bir rekor daha kırdı

Benzer bir rekor ise geçtiğimiz yıllarda GTA 5'ten gelmişti. GTA 5, tüm eğlence endüstrisinin en çok satan markası haline gelmişti. Eski ve yeni nesil konsollarda bulunan oyun, PC çıkışıyla da satışlarını yükseltmişti.

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 22.10.2020 18:03
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×