The Last of Us aslen Jak & Daxter oyunuymuş

The Last of Us aslen Jak & Daxter oyunuymuş

Yiğitcan Erdoğan
Yiğitcan Erdoğan 2.10.2013 - 22:54
Naughty Dog'dan açıklama
Naughty Dog'ın temel taşlarından Neil Druckmann IGDA Toronto 2013'te yaptığı konuşmada Last of Us'ın gelişim sürecine dair önemli açıklamalarda bulundu. aşağıdaki videodan tamamını izleyebileceğiniz konuşma gerçekten çok ilginç ve Druckmann'ın (ve NAughty Dog2un) zekasını takdir etmenize sebep oluyor; fakat kısa bir özet geçmek gerekirse Last of Us aslen bir Jak & Daxter reboot'uymuş (seriyi sıfırdan başlatacaklarmış yani). Fakat yapım sırasında Amerikalı ekibin üyeleri gittikçe Jak & Daxter'ı Jak & Daxter yapan şeylerden uzaklaştıklarını fark etmişler. Bir noktada kendi kendilerine: "Sırf ismi var diye mi Jak & Daxter yapıyoruz?" diye soran firma, Sony'den "J&D yapmak zorunda değilsiniz" yanıtını alınca rotayı Last of Us'a çevirmiş. İyi mi yapmışlar, kötü mü? Ne diyorsunuz?


Yorumlar 5
MK Okuru
MK Okuru 25.11.2020 04:51
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×