The Last of Us Part II için yeni bir video yayınlandı

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek 3.06.2020 - 20:36
The Last of Us Part II için PlayStation resmi YouTube hesabından oyundaki dünyanın tanıtıldığı bir video yayınlandı. Merakla beklenen oyunun dünyası hakkında oyun içi görüntüler ve geliştirici anlatımlarıyla bilgilendirmeler yapıldı.

The Last of Us Part II için PlayStation resmi YouTube hesabından oyundaki dünyanın tanıtıldığı bir video yayınlandı. Merakla beklenen oyunun dünyası hakkında oyun içi görüntüler ve geliştirici anlatımlarıyla bilgilendirmeler yapıldı.

Oyun Yardımcı Yönetmeni Kurt Margenau oyunun dünyasının her anlamda ilk oyundan çok daha büyük olduğundan ve gezilip keşfedilebilen fiziksel ortamların fazlalığından bahsederek giriş yaptı. Sözü Halley Gross aldığında ise dünyanın tehlikelerle dolu olduğunu ve neredeyse döndüğünüz her köşede dikkatli olmamız gerektiğini anlattı. Yamaçlar, nehirler, düzlükler gibi oyunun dünyasında bulunan çoğu bölgenin düşmancıl ve güvensiz olduğundan bahseden Gross, oyuncuların aslında ne kadar kör olduklarını, her köşeden çıkan tehlikeleri nasıl da görmediklerini düşüneceklerini belirtti.

The Last of Us Part II için yeni bir video yayınlandı

Gross, asla silahtaki mermilerin yeterli olmayacağını, asla kendimizi bandajlamaya vakit bulamayacağımızı ve asla rahat bir nefes alamayacağımızı da belirtirken sözü Sanat Yönetmeni John Sweeney alıyor. İnsan öldürerek ve sağı solu yağmalayarak yaşamın yeniden inşa edildiği bir ortamın atmosferini tasarlamak istediklerini belirtirken, sanat tasarımı aşamasında temel fikirlerinden bazılarına da konuşmasında yer verdi. Bütün bunların yanında kasabada ilerlerken gülüşen çocukları ve restorantta yemek yiyen insanların seslerini duymanın da mümkün olduğunu belirtti. Şehrin masumluğunu ve dünyanın acımasızlığını aynı  anda barındıran oyun içi görüntüler de bu anlatım sırasında sergilendi.

 Oyun Yardımcı Yönetmeni Anthony Newman sözü aldığında ise Jackson kasabasının oyuncuya ne tür menfaatler sağladığını anlattı. Aşık olunabilen, çocukların oynayabildiği, huzurlu ve konforlu bir hayatın yaşandığı bu dijital yerin, aslında bugün hayatımızda yapabildiğimiz çoğu şeyin ne kıymetli olduğunu bize hatırlattığını söyledi.

Seattle’ın sürekli yağmur aldığını ve harabe şehrin her yanının yeşillikler tarafından geri alındığını belirten John Sweeney, bu dünyada her yanın yağmalanabileceğini, avlanan hayvanların da buna dahil olduğunu ve hepsinin iç içe olduğunu belirtti.

Oyunun dünyasında çok farklı grupların hayatta kalmak için gerekli olan kaynaklar için savaştığı, bizim de Seattle’da “Washington Liberation Front” isimli bir toplulukta bulunduğumuzdan bahsedildi. Ordunun karantina altındaki bölgelerde bazı şiddetli olaylara sebep olduğu da eklendi. Orduya karşı başarılı olmuş ve onların donanımlarını almayı başarmış gruplara karşı savaşacağız, bu da dünyanın her yanının tehlikeli olmasını açıklar nitelikte.

İşte video:

The Last of Us Part II için yeni bir video yayınlandı

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×