1/3

The Lord of the Rings: Battle for Middle-Earth II

Arda Gündüz
Arda Gündüz 3.06.2010 - 12:31
Orta Dünya, bize sunduğu muhteşem atmosferi kat kat arttırarak geri dönecek...

Tolkien ve onun eserlerini yaşatmak için, oyun dünyası da iyiden iyiye seferber olmuş durumda. Kitap üçlemesini film olarak tamamlamak ve gişe rekorları kırmanın yanında, bu üçlemenin oyunları da bir yandan hazırlanıyordu. Kitapların filmleri tamamlandıktan sonra, karşımıza Battle for Middle-Earth RTS olarak çıktı. Birçok kişi, birşeyin üzerinde Lord of the Rings ismini gördüğü zaman hiç tereddüt etmez ve o şey her neyse onun kaliteli ya da onu elde etmek için verilen şeye değer olduğuna önceden karar verir. Bu konuda, Lord of the Rings ürünleri de, hiçbir zaman insanların yüzünü kara çıkartmamış ve her seferinde kalitesini ortaya koymuştur.

On numara bir konsept

Battle for Middle-Earth inanılmaz sevildi ve birçok oyuncu tarafından zevkle oynandı. Yaklaşık bir sene önce piyasalara sürülen ve beğenilen Battle for Middle-Earth için devam oyunu da duyuruldu ve herkesi çok memnun etti. The Lord of the Rings: The Battle for Middle-Earth 2’nin yapımı başladı ve serinin fanatikleri bu haberle yine çok mutlu oldular.

Devamının kalitesinden de hiç şüphemiz yok. Verilen bilgilere de bakacak olursak, bunu çok daha iyi anlayabiliriz. Öncelikle, Orta Dünya’nın keşfedilecek birçok yeri olduğunu, 2. oyun ile birlikte daha iyi anlayacağız. Bizi daha geniş savaş alanları, ordular ve özel efektler bekliyor olacak. Savaşmanın yanında, etrafı keşfetmek ve keşfettiğimiz yerleri savaşlarda kendi lehimize kullanmak çok önemli bir unsur haline gelecek. Bu da, bir yandan strateji öğelerinin daha da artacağının göstergesi.

Oynanabilir ırklar artıyor

Bahsedilmesi gereken en önemli konuların başında, oynanabilir ırkların arttırılması geliyor. Battle for Middle-Earh 2’de, Orta Dünya’yı korumaya çalışabileceğimiz gibi, karanlık taraf ile Orta Dünya’yı ortadan kaldırabilme şansına da sahip olacağız. Rohan ve Gondor ordularının yanında, yönetebileceğimiz orc’lar, goblin’ler ve hatta bu goblin’lere dahil olarak emrimize amade Mirkwood Ormanı’nın örümcekleri de bulunacak. Yine iyi tarafta yönetebileceğimiz diğer önemli ordular ise, elf’ler ve dwarf’lar. Hepsi kendine has özelliklere, birimlere ve gelişmelere sahipler.

Takdir edersiniz ki, orduların kendilerine özel önde gelen kahramanları bulunuyor ve savaşlar içerisinde onları yönetip özelliklerinden faydalanabilme şansına sahibiz. Battle for Middle-Earth 2’de karşımıza çıkan yepyeni bir özellik, tamamen orijinal ve kendi hayal ürünümüz olan kahramanı da oyunda yaratabileceğiz. Yaratabileceğimiz karakterin silahları, görünüşü ve hatta sahip olmasını istediğimiz özellikleri tamamen bizim isteğimiz doğrultusunda olacak. Bu kahraman yaratma olayı kesinlikle eğlencelik değil. Onu savaşlarda kullanabileceğimiz gibi, komuta ettikçe daha çok savaş deneyimi kazanacak ve bu deneyim puanları ile level atlayacak, buna da paralel olarak kullanabileceği yeni güçler ortaya çıkacak.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×