1/2

The Lord of the Rings Online: Siege of Mirkwood

Özgür Yıldız 3.06.2010 - 12:31
Orta Dünya'da yeni bir soluk!
Kitabını okuduk, filmini izledik, stratejisinden tutun da aksiyon oyununa kadar oynadık. Sıra MMORPG'sine geldi demiştik, onu da yaptılar. Lord of the Rings Online (LotrO) bugün MMORPG arenasında önemli bir yerde bulunuyor. Hikayesi kadar hak ettiği bir yerde bulunmasa da, LotRO ek paket ve güncellemeleriyle gelişmeye devam ediyor. Bunun son halkası ise Siege of Mirkwood.

Siege of Mirkwood'un en önemli özelliği kutu içerisinde alabileceğiniz bir ek paket olmaması. Oyunla gelen yeniliklerden herkes yararlanacak, fakat önemli özelliklerden sadece bu ek paketi alanlar yararlanabilecek. Maksimum level sınırı 65'e yükseltilmiş durumda ve yeni Trait, Virtue, yetenekler ve sınıf setleri mevcut olacak. Oyunun yapımcısı Turbine, yeni ek paketin 100 saatten fazla oyun süresi sunduğunu belirtti.

Orta Dünya’da değişim rüzgarı

Oyuna yeni eklenen özelliklerden biri ise “Skirmish”ler. Skirmish bir PvE modu olacak ve Level 30'dan sonrası için tecrübe puanı verecek. Bu moda girmek için bir ara yüz hazırlanıyor ve bu ara yüzde grup büyüklüğü, level ve zorluk seviyesi ayarlanabiliyor. 12 adet Skirmish haritası bu pakette olacak ve 2 adet eğitim haritası bulunacak. Bu haritalar 1, 3, 6 ya da 12 kişilik oyunlara imkan verecek.

"Dijital olarak satın alınacak olan yapımda birçok yenilik bulunuyor."

Açıklamalara göre değişecek bir başka özellik ise otomatik saldırıların (Auto Attack) herhangi bir yeteneği kullanmanızı geciktirmeyeceği.
Efsanevi eşyalar (Legendary Item) da yeniliklerden hakkını alıyor. Bu eşyalar artık en fazla 60 level olabilecekler, ancak bu seviye sınırı oyunda zaten bulunan eşyalar için mi yoksa yeni eşyalar için mi bu henüz belli değil. Ayrıca bu eşyalar dördüncü bir “Runic Slot”a, yeni “Legacy”lere ve yeni isimlere sahip olacaklar. Bu arada siz de 3. ve 2. çağ efsanevi eşyalar üretebilecek ve kişiselleştirebileceksiniz. Zaten üretebiliyorduk, fakat bu sefer kişiselleştirebileceğiz ki, bu özellik için henüz bir bilgi yok ortada.