The Medium maliyetini sadece birkaç gün içerisinde karşılamış

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 1.02.2021 - 11:47
Geçtiğimiz hafta rafları süsleyen The Medium anlaşılan satış rakamları ile yapım ekibinin yüzünü güldürmeye başlamış.

Geçtiğimiz hafta PC ve Xbox Series X/S platformları için çıkan The Medium, sahip olduğu dinamikler ve korku unsuru ile bu dönemin en çok sözü geçen oyunlarından biri olmayı başardı. Basit bulmaca yapısı ve bazı oynanış dinamikleri ile eleştirilse de iki farklı dünya dinamiği oyunun en sevilen yönlerinden birisi oldu. Anlaşılan bu popülerite oyunun satış rakamlarına da yansımış durumda. Çünkü gelen açıklamaya bakacak olursak çıkışından çok kısa bir süre geçmesine rağmen oyun şimdiden maliyetini kurtarmayı başarmış.

The Medium satışları iyi gidiyor

Oyunun yapımcıları katıldıkları bir söyleşide geçtiğimiz hafta çıkmasına karşın The Medium satışlarından oldukça memnun olduklarını dile getirmiş. Net bir rakam verilmese de satışlar sadece birkaç gün içerisinde oyunun hem yapım hem de pazarlama maliyetlerini karşılamayı başarmış. Yani bundan sonra yapılacak tüm satışların firmayı kâra geçireceğini de söyleyebiliriz.

The Medium inceleme

Oyun sadece iki farklı platforma çıkmasına karşın yakaladığı bu satış rakamlarının önemli bir başarı olduğunu söylemek mümkün. Diğer taraftan satış rakamları gibi The Medium'un Xbox Game Pass performansı hakkında da bilgi verilmemiş. 

Yorumlar 5
MK Okuru
MK Okuru 2.02.2023 18:50
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 1.02.2021 14:08
Oyun firmaları steam ve epic gibi platformalrın gelişmesiyle deli gibi para kazanmaya başladırlar pc den bambam oyun basıyolar ama optimizasyon hakgetire , bu günler de geçer, insanlar tepkili. Gelecek oyunlar daha düzgün olacaktır.
MK Okuru
MK Okuru 2.02.2021 00:48
PC de oynuyorum ne konsolu? Konsolda oyun oynanmaz.
MK Okuru
MK Okuru 1.02.2021 22:25
Hayır konsolun çöp
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 1.02.2021 12:10
böyle bi oyunun dğer oyunlardan daha çok sevilmesi garip geliyor.Film oyunu yaa bu.
Kalan Karakter : 300 Gönder
The Medium maliyetini sadece birkaç gün içerisinde karşılamış

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×