The Movies

Merlin'in Kazanı
Merlin'in Kazanı 3.06.2010 - 12:31
Film çevirmek artık hayal değil!

1-2-3…

İlk tycoon oyunundan beri bir çok ek paketi çıktı ve aslında hepsi tek bir amaca hizmet ediyordu oda bir yer açıp orayı işletmek ve batmamasını sağlamak. The Movies bir tycoon oyunu değil fakat temelinde yatan aynı amaç; bir film şirketi kurup bunun batmamasını sağlamak. Tabi bunu yaparken diğer hiçbir oyunda olmadığı kadar ufak detaylarla ilgileneceksiniz. 

Motor

Oyunda en önemli olan şey yaptığınız filmi vizyona soktuğunuzda, devrin inançlarına veya halkın ahlak yapısına uyması. Aksi takdirde bir taraftan filmi satamadığınız gibi, diğer taraftan da ayaklanmalara yol açarsınız. Oyuna eski devirlerden başlıyor, bunun sebebi bazı şeyleri sizin icat etmenizi sağlamak. Mesela özel efektler veya arkadaki dekor. Bunların herhangi birinde bir yenilik yaptığınızda, bunun sonuçlarını görmeniz için bir filmde denemeniz gerekiyor. Bunun sonucunda belli bir risk altına girmiş oluyorsunuz çünkü yaptığınız yenilikler ters de tepebilir. Tabi uğraşacağınız özellikler sadece teknik detaylar değil, artistlerin yaptığı kaprisler veya sette çıkan sorunlar da olacak. Sonunda bütün engelleri, sorunları aştınız, filminiz piyasaya çıktı diyelim; şimdi de gişe sorunu başlayacak Eleştirmenlerin yaptığı eleştirilerin kötü olmaması gerekiyor ki, filminiz bundan etkilenip, sizi zarara sokmasın. Filmin getirisini etkileyen bir diğer etken ise gala gecesi; o gece ne kadar gölkemli geçerse, o kadar iyi bir reklam olacak. Bu da doğal olarak filmin geleceğini iyi yönde etkiler. 

Multiplayer modu da çok iyi düşünülmüş ve çok iyi bir sistem geliştirilmiş. Oyunda yaptığınız film, mpeg formatında sabit diskinize kayıt edilecek, daha sonra bu filmleri internet’te yayınlayıp diğer insanlarla paylaşabileceksiniz. Oyun çıkmadan evvel sırf bunu yapmanız için firma tarafından açılacak bir site olduğu söyleniyor. Tabi tüm bunlara tam bir multiplayer mod demek ne kadar doğru bilemiyorum ama bu özellikler en çok bu başlık altında incelenebilirdi. Oyunun fizik motorunun Sims’e benzeyeceği söyleniyor, zaten tür olarakta çok benziyorlar. 

Olmadı yeniden çekiyoruz

Oyunun yapımcısı Peter Molyneux olduğu için ben bu projenin tutacağına inanıyorum, çünkü daha önce yaptığı oyunlarda hep oyun dünyasında yeni bir çağ açmış yapımlardı (Sim City, Black&White vb.). Çıkış tarihi olarak şu an sadece 2004 sonu gibi bir ibare kullanılıyor. Umarım fazla gecikmelere uğramadan oyun çıkar. Çünkü bu fikrin çekiciliğini kaybetmesi, oyunun geleceği için zararlı olabilir.

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 2.08.2021 16:04
Kalan Karakter : 300 Gönder
The Movies

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×